Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ALAYILDIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Düzce’de Judo’nun başarılı antrenörü Nermin Alayıldız, Düzce Belediyesi Spor Akademisi Spor Kulübü adına yarıştığı Veteranlar Türkiye Judo Şampiyonasında Türkiye şampiyonu oldu. 

ALAYILDIZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU
24.05.2022 - 10:15
Haber Merkezi

Türkiye Judo Federasyonu tarafından düzenlenen 2022 yılı (Ustalar) Veteranlar  şampiyonasında Düzce Judo antrenörü Nermin Alayıldız , 57 kilogramda Türkiye Şampiyonu oldu. 

Türkiye şampiyonu olmanın gururunu yaşayan Alayıldız “  Bu duygunun tarifi yok. Yıllar sonra bu heyecanı yaşamak bana da çok iyi geldi. Hazırlıklara tabi ki devam edicem. Kadınlara ve sporcularıma hedefinizi hep yüksek tutun derim, benimde şimdi ki hedefim iyi bir usta olarak Avrupa -Dünya madalyası kazanmak. Düzce valimize ,Belediye Başkanımıza ,TSO başkanımıza, KGK başkanı Serap Küçüğe , Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı’ya, Spor Hizmetleri Müdürü Gülay Ercan’a ,AKP Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’e ,Düzce Belediyesi Spor Akademisi Spor Kulübü Başkanı Muzaffer Leblebici’ ye, Özel İdare Genel Sekreteri Hayri Şen’e,  İmran Aktepe ve İGM başkanı Çiğdem Günal’a teşekkürü borç bilirim” dedi. 

Nermin Alayıldız kimdir ?

20 yıldır Judo dalında antrenörlük yapan ve  100’lerce başarılı sporcu yetiştiren Düzcenin başarılı antrenörlerinden Nermin Alayıldız aynı zamanda Olimpik anneler kooperatifi  kurucusu ve  Başkını,  Düzce Kadın Emeği Merkezi Yönetim kurulu başkanıdır. Eşi Ayhan alayıldız da Avrupa Dünya madalyasına sahip bir antrenör ,kızları milli takım sporcusu oğulları ise  minderde büyüyor.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.