Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

3. ŞAMPİYONLUK

1998-1999 SEZONU

3. ŞAMPİYONLUK
18.05.2022 - 11:25
Özel Haber

ŞAMPİYONLUĞUN KISA ÖZETİ

Düzcespor 1998-1999 futbol sezonunda sürpriz bir şampiyonluk  yaşadı. Haşim Altan başkanlığındaki Düzcespor  yönetimi sezona şampiyonluk parolası ile başlamadı. Kırmızı lacivertliler lig maçlarında göze hoş gelen bir futbol sergileyemedi. Uzun lig maratonunda grubumuzda Kırıkkale şampiyon oldu.

Düzcespor grubu 2. Sırada bitirdi ve  play off maçları oynamaya hak kazandı. Play off maçları  Kuşadası ilçesinde yapıldı. Maçlar öncesinde otoriteler Düzcespor’u şampiyon adayları arasında göstermedi. Tüm karamsarlığa rağmen Düzcespor play off maçlarında önce Ceyhan Belediyespor’u  grubunda gol kralı olan Volkan Alpaçar’ın  attığı 4 golle  4-1yendi ve  Mardinspor ile final maçı oynamaya hak kazandı. Düzcespor final maçında Mardinspor’u Volkan ve Serkan’ın attığı gollerle 2-1 yendi ve yeniden Türkiye 2. Profesyonel ligine yükseldi. Şampiyonluk sonrasında Haşim Altan ve yönetimi görevi Bayram Ali Kubilay’a bıraktı.

YÖNETİM

Haşim Altan başkanlığındaki Düzcespor yönetim kurulunda Murat Yarar ,Recep Pak, Özcan Ceylan,Nurettin Karslıoğlu,Ferda Aypar,Aydoğan Demiray, Oğuzhan Cıba (Vefat etti),Fahrettin Yılmaz,Naci Çetin,Selahattin Kudu,Hayrullah Şen,İrfan Çubukçi,Cemil Çoban,Ziya Dönergöz,Yaşar Yeşilyurt,Kasım Çelebi, Sadık Dik Nusret Orhan (Vefat etti),Şenol Sevencan,Yaşar Yeşilyurt,Sadettin Kayışoğlu,Mehmet Erözmen,Nazlı Özenir,Kuddet Taş,Metin Demiröz,Fahrettin Yılmaz, Doğan Demiray,Kasım Çelebi ve Hayrullah Şen yer aldı.

TEKNİK KADRO

Düzcespor  1998-1999 futbol sezonuna Bülent Topuzoğlu yönetiminde girdi. Teknik kadroda Ali Argon, Erol Köseer ve Kenan Şereflioğlu vardı. Şahabettin Bayev’in sportif direktör olduğu o sezon ilerleyen haftalarda alınan başarısız sonuçların ardından Bülent Topuzoğlu görevinden ayrıldı yerine tam yetki ile Erol Köseer geldi. Erol Köseer ikinci yarıda görevi Aldoğan Argon’a bıraktı. Aldoğan Argon sezonu Erol Köseer ile birlikte tamamladı ve takımı şampiyon yaptı.

1998-1999 SEZONU GRUBUMUZ

Düzcespor 1998-1999  futbol sezonunda 3. Lig 4. Grupta Kırıkkalespor,Bilecikspor, Çankarı  Belediyespor,Keçiörengücüsüpor, Ankara ASKİSPOR,Türk Telekom Gençlik ve Spor,Akçakocaspor,Kırıkkale Belediyespor,Kastamonuspor, Erdemirspor,Karadeniz Ereğli Belediyespor,Mudurnuspor, Çubukspor,Çaycumaspor,Beypazarı Belediyespor ve Bartınspor ile mücadele etti.

KIRIKKALE ŞAMPİYON

32 haftalık maraton sonrasında grubun şampiyonu 62 puanla MKE Kırıkkalespor oldu. Düzcespor 59 puanla play off grubuna yükselirken  grupta son 3 sırayı alan Bartınspor,Beypazarı Belediyespor ve Çaycumaspor takımları amatöre düştü ASKİ spor ilk yarıyı 31 puanla lider olarak tamamlarken .Düzcepor ilk yarıyı 24 puanla 7. Sırada tamamladı.

DÜZCESPOR MAÇLARI

Kırıkkale Belediyespor-Düzcespor:0-1

Düzcespor-Akçakcaspor-3-1

Çankırıspor-Düzcespor: 1-0

Düzcespor-Çubukspor:4-1

Kırıkkale Belediyespor-Düzcespor: 0-0

Düzcespor-Bilecikspor1-2

Çaycumaspor-Düzcespor: 1-1

Düzcespor-Türk Telekom Gençlikspor : 1-1

Erdemirspor-Düzcespor: 2-1

Düzcespor-Bartınspor: 5-1

Mudurnuspor-Düzcespor: 1-1

Düzcespor-Beypazarı Belediyespor:3-0

MKE kırıkkalespor-Düzcespor: 2-0

Düzcespor-Keçiörengücü:2-0

Kastamonuspor-Düzcespor :2-2

Düzcespor-ASKİ spor: 0-0

2.YARI

Düzcespor-KDZ Ereğli Belediyespor:3-2

Akçakocaspor-Düzcespor: 1-0

Düzcespor-Çankırı Belediyespor:1-0

Çubukspor-Düzcespor: 1-1

Düzcespor-Kırıkkale Belediyespor:1-1

Bilecikspor-Düzcespor:1-0

Düzcespor-Çaycumaspor: 4-2

Türk Telekom Gençlik ve Spor-Düzcespor: 2-0

Düzcespor-Erdemirspor: 3-1

Bartınspor-Düzcespor: 0-1

Düzcespor-Mudurnuspor: 1-0

Beypazarıspor Belediyespor-Düzcespor: 0-4

Düzcespor-MKE Kırıkkalespor: 0-3

Keçiörengücü-Düzcespor: 2-3

Düzcespor-Kastamonuspor:2-0

ASKİ spor-Düzcespor:0-1

1998-1998 SEZONU DÜZCESPOR KADROSU

Murat Çölbeyi,Zafer Karlı, Ensar Acar,Taner Yılmaz, Özcan Mıhçı,Sedat Küçük, Murat Çınar,Zepş Murat Şhabe,Mustafa Volkan Alpaçar,Adnan Devirdöven,Serkan Özel,Bülent Yaşar Esen (Küçük Bülent),Abdülkadir Kadıoğlu ,Ali Murat Erçoban,Tankut Özkan, Bülent Çakmak, Hakan Saral, Erhan Turgut,Zeki Tekin Durak,Ozan Gümüş,Ersin Yavuz,Arif Bayraktar,Şahin Sarı,Alper Sak,Özen Bal,Osman Çetin,Murat Akkan,Hasan Yılmaz Koç,Çetin Ergin,Ertan Güney,Hüseyin Cihangir Gönüç,Melih Zümrütova takımda forma giyen futbolcular oldu.

(Haber: Kenan Işık)


Editör: C. Karaca