Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAYRAMCI'NIN LİDERİ ŞAGUÇ

Heyecan devam ediyor

BAYRAMCI'NIN LİDERİ ŞAGUÇ
2.08.2022 - 20:37
Güncelleme 2.08.2022 - 21:02
Haber Merkezi

Türkiye’de köylerde geleneksel olarak devam eden tek turnuva olan Bayramcı’da ilgi her geçen  gün artıyor.

PUAN DURUMLARI

Bayramcı turnuvasında geride kalan 5 maçlar sonrasında yaptığı tüm maçları kazanan Saguç 14 puanla lider. 4 maçını Tahirağaspor  12 puanla ikinci, 3 maçını kazanan Uzunmustafa 11 puanla üçüncü, 2 maçını kazanan Develi Besni 10 puanla dördüncü, 2 maçını kazanan Batıklı Çiftlik 8 puanla beşinci, 1’er maçını kazanan Kasapköyü ve Bayramcı altı ve yenidci, yaptığı 5 maçı da kaybeden Kaşağo sekizinci sırada bulunuyor.

İŞTE TAKIMLAR

Geleneksel Bayramcı (Konaklı) turnuvasında bu yıl Kaşago,Bayramcı Köyü,Kasap Köyü, Develi Besni,Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları katılıyor. Çekilen kura sonrasında A grubunda Kaşago,Bayramcı, Kasapköyü ve Develi Besni, B grubunda Bataklı Çiftlik,Uzunmustafa, Tahirağa ve Sağuç takımları mücadele ediyor.  

İŞTE KOMİTE

Düzce Adige Kültür Derneği Bayramcı Köyü Voleybol turnuvası (M.Kazım Taymaz Sezonu) Tertip komitesi şu isimlerden oluşuyor. Bülent Bedir, Erdal Bostancı, Kadri Aydaş,Nejat Özsoy,Samim Yavuz, Davut Yıldırım.

HAFTANIN MAÇLARI

Turnuvada 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü 20.30’da Kaşago-Bayramcı ,saat 22.00’de Kasapköyü Sağuç, 4 Ağustos 2022 Perşembe günü saat 20.30’da Develi Besni-Tahirağa, saat 22.00’de Bataklı Çiftlik-Uzunmustafa maçları oynanacak. Bayramcı Turnuvasında 8 Ağustos 2022 Pazartesi ve 9 Ağustos 2022 Salı günleri yarı final maçları oynanacak. Turnuvanın final maçı14 Ağustos 2022 Pazar günü yapılacak.

TARİHLER

Bayramcı köyü turnuvası 18 Temmuz 2022 Pazartesi günü başladı. Turnuvada grup maçları 4 Ağustos 2022 tarihinde sona erecek. Turnuvanın final maçı14 Ağustos 2022 Pazar günü oynanacak.

GELENEKSEL

Türkiye’de köylerde geleneksel olarak düzenlenen tek voleybol turnuvası olan Bayramcı köyü (Konaklı) turnuvası bu yıl 16. Kez yapılıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından desteklenen turnuvada maçları Düzce bölgesi voleybol hakemleri yönetiyor.

KAZIM TAYMAZ  ANISINA

Düzce Adige Kültür Derneği Gençlik Komisyonu tarafından düzenlenen Bayramcı Köyü Voleybol Turnuvası  Köy Çocuklarını Eğitim Derneği Başkanı TBMM Üstün Hizmet Madalyası ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ödüllü olan M. Kazım Taymaz'ın

ÜRDÜN'DEN TAKIM GELECEK

Bu yıl 16. Kez düzenlenen turnuvanın final  maçını Ürdün'den bir misafir ekip  gelecek ve bu takımla  dostluk maçı oynanacak. Tertip komitesi tüm voleybolseverleri Bayramcı Köyü'ne bekliyor.

SON ŞAMPİYON

Son olarak 2019 yılında düzenlenen Bayramcı voleybol turnuvasının şampiyonu finalde rakibi Tahirağaspor’u 3-2 yenen Küçükahmetler takımı olmuştu. 2019 yılında yapılan turnuvaya Küçükahmetler,Esenli, Kestane Köye Gençlik,Tahirağaspor, develi Besnispor,Bataklı Çiftlik, Say Petrol,Uzun Mustafa ve Bal arısı takımları  katılmıştı. Son turnuvada elde edilen gelirlerin büyük bir bölümü Esmahanım ve Divaver köyünde meydana gelen sel felaketinde mağdur olanlara verilmişti.

 


Editör: A. Beşer Karpuz