Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ÖLÜM YOLUNU MECLİSE TAŞIDI

Ölümlü trafik kazalarının yaşandığı Akçakoca’nın Melenağzı mevki için TBMM’de çözüm önerisi sundu MHP Milletvekili Ümit Yılmaz bölgeden geçecek olan Karadeniz Sahil Yolu Projesi’nin 5 kilometrelik kısmının bir an önce tamamlanarak mevcut yolla entegrasyonunun sağlanması gerektiğini vurguladı.

ÖLÜM YOLUNU MECLİSE TAŞIDI
10.10.2022 - 16:15
Haber Merkezi

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda  Karadeniz Sahil Yolu Projesi Melenağzı mevkii ile ilgili bir konuşma yaptı. Yılmaz, ölümle sonuçlanan trafik kazalarının meydana geldiği yolun 5 km’lik kısmının bir an önce yapılması gerektiğine dikkat çekti. 
  MHP Düzce Milletvekili 
Ümit Yılmaz,  TBMM’de Karadeniz Sahil Yolu Projesinin Melenağzı Köyü mevkiinde genişletme çalışması yapılamayan yol için çözüm önerisinde bulundu.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada  “Zonguldak, Ereğli, Alaplı ve Akçakoca’yı; Kocaali, Karasu ve Sakarya’ya bağlayan yol güzergâhının Melenağzı köyü mevkiinden geçen kısmının çok dar olması ve köy içerisinden geçmesi nedeniyle özellikle yaz aylarında birçok ölümlü ve maddi hasarlı kazalar meydana gelmektedir. Yolun özellikle köy içerisinden geçen kısmında kamulaştırma ve istimlak problemi nedeniyle genişletme çalışması yapılabilmesi zor görünmektedir” dedi.  
    Burası için çözüm önerisi sunan Yılmaz “ Ulaştırma Bakanımıza Düzce ziyaretinde söylediğimiz gibi- bölgeden geçecek olan Karadeniz Sahil Yolu Projesi’nin 5 kilometrelik kısmının bir an önce tamamlanarak mevcut yolla entegrasyonunun sağlanmasıdır. Bu yapıldığında hem yol problemi ortadan kalkacak hem de devletin kasasından 2 sefer para çıkmayacaktır.” ifadelerini kullandı.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.