Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MEVLİD KANDİLİNE ÖZEL ETKİNLİK

Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı tarafından Mevlid kandili nedeniyle Merkez Büyük Cami önünde kandil simidi ve lokum dağıtıldı.

8.10.2022 - 11:11
Güncelleme 8.10.2022 - 12:07
Haber Merkezi

Peygamber Efendimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili tüm İslam alemi tarafından dualarla kutlanırken, Mevlid kandili kapsamında birlik ve beraberlik gösterisi olarak bir çok etkinlik düzenlendi.

Bu etkinlerden biride Türkiye Değişim Partisi İl Başkanı Sezgin Aktaş ve teşkilatı tarafından gerçekleştirildi. TDP standının kurulduğu merkez büyük cami önünde vatandaşlara Mevlid kandili nedeniyle lokum ve kandil simidi ikram edilerek, gül suyu ile mis kokuların yayılması sağlandı.

TDP İl Başkanı Sezgin Aktaş, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini idrak ediyoruz. Bizi bu mübarek geceye ulaştıran Rabbime hamd ediyor, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e (SAV) salat-u selam ediyorum. Efendiler Efendisi, insanlığı bir olan Allah'a inanmaya, hayatı kulluk, samimiyet, sadakat, doğruluk, paylaşım gibi yüce değerlerle tezyin etmeye çağırmıştır. Bizde Peygamber efendimizin paylaşın çağrısından yola çıkarak bu mübarek gecede Düzcelilerle birlikte dua etmek onların ağızlarını tatlandırmak istedik. Mevlid kandili mübarek olsun” dedi.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz