Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"Belediye 5 Ay Zaman Kaybetti"

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yeraltı otoparkının Cedidiye Meydan Projesinden halkın isteği doğrultusunda çıkarılmasını yorumladı.

"Belediye 5 Ay Zaman Kaybetti"
5.03.2022 - 13:32
Güncelleme 5.03.2022 - 13:34
Haber Merkezi

Er, 5 ay önce projenin bu kısmının yanlış olduğunu hem basın açıklaması yoluyla hem de Belediye Meclisi’nde dile getirdiklerini, Belediyenin projede 5 ay zaman kaybettiğini söyledi.  

Er, yaptığı açıklamada ayrıca, yer altı otoparkının iptali konusunda halkın taleplerini dikkate alan Düzce Belediyesinin, büfeler, İstanbul Caddesi, kavşaklara verilen isimler konusunda da aynı tavrı göstermesini istedi.  

'YAZIK OLUYOR DÜZCE’YE'

Er, İYİ Parti Belediye Meclis Üyelerinin 7 Ekim 2021 tarihinde ilgili projenin oylaması esnasında gerek yaptıkları konuşmalar, gerekse de kullandıkları red oyu ile projenin özellikle ‘yer altı otoparkı’ kısmının yanlış olduğuna vurgu yaptıklarını belirtti. Daha sonra da projenin revize edilmesinin önemini dile getirdiklerini kaydeden Er “Projenin revize edilmesi ve bizlerin dediği noktaya gelmesi 5 aylık bir süre aldı. Düzce adına geçen zaman ve bu ana kadar yapılan harcamalar adına üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Yazık oluyor Düzce’ye” dedi. 

GÜVEN SIKINTISI YARACAKA 

Er, insanlar kentin yap-boz tahtasına dönmesinden artık yorulduklarını vurgulayarak “Başkan Özlü’nün kariyerine sahip bir siyasetçiye de bu çalışma tarzının hiç yakışmadığını düşünüyoruz. Bu plansız ve proje ciddiyeti ile örtüşmeyen çalışma şekli, bundan sonra yapılacak projeler ile alakalı ne yazık ki  kamuoyunda ciddi ‘ güven’ sıkıntısı yaratabilecek ve Belediye’nin inandırıcılığını zedeleyecektir” dedi. 

‘BİZ SİZE DEMİŞTİK DEMEKTEN MUTLU OLMUYORUZ'

Cedidiye Meydan projesinin eksik olduğunu ve revize edilmesi gerektiğini defalarca dile getirdiklerini belirten Er, “Sayın Başkanım ‘ biz size demiştik’ demekten, kentin harcadığı zaman ve kaynak göz önüne alındığında, inanın mutlu olmuyoruz. İbadet alanı olan bir yerin ticari çerçevede iş merkezleri ile doldurulmasının da doğru olmadığını, projeyi bu manada da revize etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. Kentlerin meydanlara ihtiyacı var, Cedidiye Meydanını da ticari çerçevede değil bu manada ele almanız şehir için doğru olandır. İnşallah bu sefer bizi dinlersiniz” diye konuştu.  

'AMACIMIZ KENTE KATKI SUNMAK' 

Tüm il başkanlarıyla bir araya gelerek bu projelerdeki eksik ve hataların baştan giderilmesi gerektiğini belirten Yunus Özay Er,  “Önemli olan mevcut diğer projeleriniz Cedidiye Meydan projesi ile aynı kaderi paylaşmasın. Amacımız kente katkı sunmak çözüm önerilerimizi paylaşmaktır” dedi. 

'BÜFELER İÇİN DE HALKI DİNLEYİN' 

Yunus Özay Er Başkan Özlü’nün halktan gelen büfeler, İstanbul Caddesi ve kavşak isimleri gibi talepleri de dinlemesini isteyerek “Kentin çeşitli yerlerine konan büfelerle alakalı, İstanbul Caddesi ile alakalı, kentin kavşaklarına ve caddelerine verdiğiniz isimlerle alakalı Düzceliler ne diyor bir bakın? Dinlerseniz o noktada da yapılan hatalarınızı görmüş olursunuz ve bundan sonra aynı hataları tekrarlamazsınız” dedi. 

'KREDİ ASAR'DA KULLANILSIN'

Er, yer altı otoparkı için alınan kredinin Asar projesinde suyu şişirmek için kullanılması gerektiğini ifade ederek  “Yer altı otoparkı için alınan kredinin Asar Suyu’nun şişirilmesinde, kullanılmasını öneriyoruz. Proje ancak su şişirilir ise cazibe merkezi haline gelecektir. Aksi halde onu da revize etmek zorunda kalacaksınız, eğer halkın taleplerini dinlerseniz tabi ki” dedi. 

'PROJEYE DEĞİL RANTA KARŞIYIZ'

Cedidiye Meydan projesindeki değişim nedeniyle Düzce’nin zaman kaybettiğini söyleyen Er, Belediyenin ise kredibilitesinin zarar gördüğünü vurgulayarak “Israrla ve tekraren diyoruz ki Biz İyi Parti olarak bu kenti halkımızla beraber daha iyi yönetiriz. Son yaşananların da bunu Düzcelilere bir kere daha gösterdiğine inanıyoruz. Biz, projeye değil ranta karşıyız” dedi. 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar