Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KILIÇDAROĞLU OY İSTEDİ

Dünya siyaset tarihine gençlerin bir armağan bırakacağını belirten Kılıçdaroğlu Düzce’de oy çağrısında bulundu. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Düzce’de düzenlenen mitingde halka hitap etti.

9.05.2023 - 17:07
Güncelleme 10.05.2023 - 07:33
Haber Merkezi

Mitinge, CHP lideri ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte ittifağın siyasi parti liderleri ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı.   

Kılıçdaroğlu: “Bay Kemal’in boynunun borcu olacaktır”

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu  “ Bu kadar güzel bir coğrafyada hava kirliliği olmasını hiç kimse kabul etmez, sözüm söz buranın hava kirliliği sorununu çözmek Bay Kemal’in boynunun borcu olacaktır” dedi.

Gençlere oyunuzu kullanın çağrısında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu “ Bir şey daha yapacağız; hiçbir fakir ailenin doğalgazı elektriği ve suyu asla kesilmeyecek. Hiçbir fakir aile ‘Benim gelirim yoktur’ demeyecek. Her kadının bankada hesabı olacak. Sosyal devlet her ay o aileye parasını yatıracak. Onun fakir olduğunu sadece ve sadece sosyal devlet bilecek. Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek. Bu çerçevede hareket edeceğiz. Yoksul ailelerde kadına altın hesabı açacağız, endişe etmeyin hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği güzel Türkiye’yi inşa edeceğiz.

Özgürlüğe hazır mısınız gençler? Size şu sözü veriyorum; 5 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. Dünya siyaset tarihine güzel bir armağan bırakacak bu gençler. Otoriter bir yönetimi demokratik yollarla gençler kullandıkları oyla emekli ettiler diyecekler. Bu onur size, bize Türkiye’ye yeter.

Sandığa gideceksiniz oyunuzu kullanacaksınız, arkadaşlarınızı ikna edeceksiniz. Hukuktan, adaletten yana oy kullanacaksınız. Göreceksiniz sizlerin oyları ile cumhurbaşkanı olduğumda beni özgürce eleştirebileceksiniz. Anneniz, babanız ‘Sakın bu tweeti atma, başın belaya girer’ demeyecek”  dedi. 

 

“Bütün çocuklar huzur içinde karınlarını doyuracaklar”

Kemal Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçildikten sonra kapatılan köy yollarını yeniden açacağını ifade ederek, “Cumhuriyetin 100. yılında 100 bin yeni öğretmen atayacağım. Böylece her okulda öğretmen olacak ve bütün köylerde çocuklar, anneleri tarafından güler yüzlü okula gönderilecekler. Bir şey daha yapacağız. Beslenme çantası uygulamasını sonlandıracağız. Çocuk okula gidecek. Suyunu, sütünü, yemeğini, akranlarıyla beraber yiyecek. Karnı tok eve dönecek. Bütün çocuklar aynı yemeği yiyecekler. Bütün çocuklar huzur içinde karınlarını doyuracaklar. Böylece ‘Beslenme çantasına neyi koyayım?’ diye bir anne asla düşünmeyecek. Bunu da sağlayacağız” dedi.

 


Editör: D. GAZETESİ
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar