Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

EKREM İMAMOĞLU'NDAN DÜZCE'YE ÖVGÜLER

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu Düzce mitinginde Düzce’den övgülerle bahsetti.

9.05.2023 - 16:15
Güncelleme 9.05.2023 - 20:30
Özel Haber

Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı ve İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanı Ekrem İmamoğlu, Düzce’yi sevdiğini, memleketin bir harmanı olarak gördüğünü söyledi. 

14 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde Anıtpark’ta düzenlenen mitingde konuşan Ekrem İmamoğlu  Düzce’nin örnek bir şehir olduğunu dile getirdi. 

DÜZCE MEMLEKETİN HARMANI GİBİ 

İmamoğlu, Düzcelilere hitaben yaptığı konuşmada  Düzce’yi memletin harmanı olarak gördüğünü belirterek “ Ne güzel bir kalabalık. Sanki 15 Mayıs sabahı demokrasiyi kutlamaya geldiniz. Kendimi buraya çok yakın hissederim, doğduğumun yörenin coğrafyasını taşır, burada heyecan duyuyorum. Düzce’nin insanını da seviyorum çünkü Düzce farklı kültür ve insanların memleketimin her yöresinden, etnik kökeninden insanının olduğu yer. Memleketin harmanı burası. Düzce her davranışıyla örnek şehirlerimizden birisi. Ben Düzce’nin sorunlarını çok yakından takip ediyorum, biliyorum” dedi. 

İSTANBUL’UN GÖZÜ KULAĞI DÜZCE’DE 

Melen Çayı ile ilgili yaptıkları çalışmalardan bahseden İmamoğlu “  Melen çay ve havzasına yoğun bir çabalarla ciddi bir çalışma başlattık. Çayı kirleten bütün unsurları toplayan proje yürütüyoruz. Burada Melen havzasını yönetmek üzere önemli bir merkez açılışını yaptık. Melen çayını korurken sadece Melen’e bir alt yapı yatırımı yapmayacağız, aynı zamanda Melen’i kirleten bütün unsurları rehabilite edeceğiz. Melen’i kirleten bütün atık suları toparlayıp arıtarak temizleyerek, Karadeniz’e aktaran bir sistemi bitirmek üzereyiz.

Dolayısıyla tabiri caizse İstanbul’un bir yeri Düzce de olacak. İstanbul’un, Düzce’de bu katkıları sürerken gözü kulağı da yine burada.   DSİ gibi bu memleketin kadim kurumunu çürütürseniz oradaki aklı selim insanları dinlemezseniz, orada taş duvar yığma usulünden vazgeçip beton gövde ile baraj üretmeye kalkarsanız o gövde mühendislik olarak yanlış karar oldu. Açılış yapılamadı. 

Ben Düzce’ye geldim buradaki arkadaşlarımla barajı ziyaret ettim, oranın çatlaklarını tespit ettim ve durumun farkına varıldı. Hemen bir ihale yaptık, firma artan fiyatlardan dolayı fiyatı bıraktı. Şuan askıda bir Melen barajı. 15 yıldır bitirilemeyen bir Melen barajı’ diye konuştu. 

SİYASİ PARTİ AYRIMI YAPMAYACAĞIZ

Düzce’nin her sorununa hakim bir yönetim getireceklerini söyleyen İmamoğlu “  Bu yönetim sadece sorunlara çözüm üretmeyecek, onlara çözüm üretirken sizlerle konuşacak. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın burada belediye başkanı hangi partiymiş bakmaksızın herkesle milleti için çalışacak. Burada hava kirliliği sorunu var, bunu da biz çözeceğiz. Avrupa’nın hava kirliliği yüksek kentlerinden biri düzce. Doğasını koruyacak tedbirleri bütün ilçe ve dağ köylerinde çözümü biz bulacağız. Farklı sektörlerin gelişimine katkı sunacağız. Bunları yaparken ortak akılla istişare ile Düzce’nin konularını Düzce ile konuşarak, Düzceli yerel idareciler ile ortak masa kurarak çözeceğiz” dedi. 

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ”

   Ekrem İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti:  “  Ben 2023 teki bu seçimin en çalışkan neferi olacağım dedim, sonuna kadar çalışacağız. Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı yapacağız, milleti iktidara getireceğiz. Şafak 5 az kaldı.  

Düzce, Sakarya, Bolu, İzmit, İstanbul deprem bölgesi bu bölgenin bütün zafiyetlerini gidereceğiz, kentsel dönüşüm süreçleri, imar uygulamaları olsun bütün düzenlemeleriyle ilgili yerel yönetimleri güçlendirip, çalışarak mutlaka Düzce’nin de bütün sorunlarını giderip 0 sorunu olan depremde bir kişinin bile canının yanmayacağı bir süreci bu coğrafyaya hep birlikte hediye edeceğiz. Bu vallahi kolay, yeter ki kendini bu millete emanet et. 

Bu millet aklı başında, bu millet eğriyi doğruyu görür. Gece gündüz çalışacağız, özellikle sevgili gençler ayrışmayacağız, bir oyunuza bile sıkıntı getirmeyeceksiniz. Sizin geleceğinizin seçimi bu seçim. Önümüzdeki 20-25 yılın seçimi. Bu seçimde ayrışmadan, birleşe birleşe kazanacağımıza söz veriyor musunuz”

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. Karpuz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar