Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"SÖZLEŞMELERE TAVAN BEDEL BELİRLENECEK"

Vatan Partisi Düzce Milletvekili Adayları adına Belediye binası önünde açıklama yapan Gözen Esmer kira bedellerini 3 yıl donduracak ve sözleşmelere tavan bedel belirleyecek kanun önerisi hazırladıklarını söyledi.

"SÖZLEŞMELERE TAVAN BEDEL BELİRLENECEK"
9.05.2023 - 11:27
Haber Merkezi

Milletvekili Adayı Gözen Esmer, çağdaş ve güvenli barınma hakkının temel haklardan olduğunu vurguladı. Güvenli, sağlıklı, çağdaş konutların ancak devlet eliyle yapılabileceğini kaydeden Esmer, Vatan Partisi’nin 5 yıl içinde konut sorununu çözeceğini ifade etti.

Türkiye’nin zorlukları aşmak için köklü değişikliklere ve kararlılığa ihtiyacı olduğunu kaydeden Esmer, bu iradeyi gösterecek kadrolara sahip tek partinin Vatan Partisi olduğunu belirtti. Düzce halkında Vatan Partisi’ne oy vermelerini istedi. 

Vatan Partili vekillerin kanun önerisinde şu maddeler yer alıyor:

1)Kira Bedellerini 3 yıl donduruyoruz.

2) Yeni kira sözleşmeleri için tavan bedel uygulanmasını öneriyoruz

3)İlçe belediyelerinde, kiracıların, kiralayanların, halk örgütlerinin ve belediye temsilcilerinin oluşturduğu Kira İzleme kurullarının kurulmasını ve kira tavan bedellerinin bu kurullarca belirlenmesini talep ediyoruz. Kira tavan bedelleri belirlenirken, arsa rayiç bedelinin, bina yaşının ve teknik özelliklerin dikkate alınmasını öneriyoruz.

4)Kira İzleme Kurullarının belirlediği bedellerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturulacak olan Kira İzleme Merkez Kurulu tarafından denetlenmesini öneriyoruz. 

5)Resmi veya resmi olmayan farklı kira sözleşmelerinin uygulandığının saptanması durumunda, sözleşmeye taraf olanlara para cezası uygulanmasını öneriyoruz.

Açıklamanın ardından Vatan Partisi Düzce Milletvekili Adayları ve partililer kira bedelleriyle ilgili kanun önerisini Düzce halkına anlatmak üzere ilçelere hareket etti


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar