Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"TÜRKİYE ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇMELİ"

Vatan Partisi Düzce milletvekili adayları Fethi Sönmez, Serap Naz Başar ve Gözen Esmer gazetemizi ziyaret etti. Vatan Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayı Fethi Sönmez, ‘Türkiye’nin Vatan Partisi’ni Meclise sokması lazım. Biz karamsar değiliz. Önümüzdeki günlere umut ile bakıyoruz” dedi.

"TÜRKİYE ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇMELİ"
7.05.2023 - 11:06
Güncelleme 7.05.2023 - 11:08
Özel Haber

Vatan Partisi milletvekili adayları Fethi Sönmez, Serap Naz Başar ve Gözen Esmer gazetemizi ziyaret etti. 

14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlere sıkı bir şekilde hazırlandıklarını kaydeden adaylar, seçilmeleri halinde Türkiye’nin tam bağımsızlığı için çalışacaklarını belirttiler. 

“TÜRKİYE ÜRETİM EKONOMİSİNE GEÇMELİ”
Fethi Sönmez, Türkiye’nin üretim ekonomisine geçmesi ve tarım girdilerinin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak “Seçim sathına girdik. Yoğun bir dönemdeyiz. Her partinin kendisine göre bir çalışma yöntemi var. Oluşturulan iki ittifaka sistemin ittifakları diyoruz. Millet ittifakı Amerika’dan emir alıyor, Cumhur İttifakı da Amerika’dan korkuyor.

İki ittifakından Türkiye’nin sorunlarına çözüm olamayacaklarını düşünüyoruz. Bizim belirlediğimiz iki başlık var. Bunlardan biri Türkiye Amerika’nın denetiminden kurtulmalı ve tam bağımsız olmalı. İkincisi Türkiye bir üretim ekonomisine girmeli. Tarım girdilerinin desteklenmesi lazım. Bunu yapabilecek olan da Vatan Partisi. Türkiye’nin Vatan Partisi’ni Meclise sokması lazım. Biz karamsar değiliz. Önümüzdeki günlere umut ile bakıyoruz” dedi. 

“ANAYASA’YA UYGUN HAREKET ETMİYORLAR”
2. Sıra Adayı Serap Naz Başar ise “2820 Sayılı Siyasi Partiler Yasasının 4. Maddesi derki ‘Siyasi partiler Atatürk ilke ve inkılaplarına uygun çalışacaklar.’ Bölücülerle birlikte olan partiler var. İttifak partilerinin hangisi bu ilke ve inkılaplara uygun çalışıyor? Bu konuda bir hassasiyetimiz var” diye konuştu. 

“GENÇLERİN İŞE İHTİYACI VAR”
Gençlerin işe, vatandaşların aşa ihtiyacı olduğunu dile getiren Gözen Esmer “Bugüne kadar oy verilen partiler ne Düzce’ye ne Türkiye’ye hiçbir şey sağlamadı. Türkiye’yi güvenlik tehdidi ile karşı karşıya bıraktılar. Gerici bölücülerle kol kola girdiler. Düzce açısından bakıldığında fındığımız İtalyanlara peşkeş çekildi. Kirli hava şampiyonu olduk.

Bu partiler Düzce’ye hiçbir şey vadetmiyor. Türkiye’nin ihtiyacı gençlere iş, evlere aş. Vatan partisi gerçek sorunları görüyor. Biz diyoruz ki Vatan Partisi’ni Meclis’e gönderin sorunlarınızın çözümü bizde” şeklinde açıklama yaptı.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar