Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

LİSTE İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

2023 aday listeleri için geri sayım başladı. Artık kısa bir süre kaldı. Milletvekili aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) teslimine iki gün kala, ittifaklarda nefes nefese ortak liste diplomasisi sürüyor.

LİSTE İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
8.04.2023 - 13:09
Özel Haber

Kurmayların dışında liderler düzeyinde görüşmeler de hız kazandı. Şuan için liste açıklaması gelmedi. Son gün pazar saat 17.00 olacak...

En fazla aday adayının olduğu AK Parti’de son 2 gün heyecanı yaşanırken , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin onayı ile MHP’nin 28. Dönem milletvekili adayları belli oldu. CHP ve İyi Parti’den ise liste açıklaması gelmedi. 

AK PARTİ

53 aday adayının başvuruda bulunduğu AK Parti’de  3 isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklama ile belli olacak. 

İYİ PARTİ

İYİ Parti milletvekili listeleri için tüm partilerde olduğu gibi geri sayım başladı. Tüm illerde İYİ PARTİ milletvekili aday adayları için bekleyiş sürüyor. Adayların son açıklanacağı tarih pazar günü saat 17:00 olarak belirlendi.

CHP  

Millet İttifakı bileşenlerinden CHP ve İYİ Parti, 11 ilde “fermuar” yöntemiyle ortak liste konusunda uzlaştı.Bu sayıyı 20’ye tamamlamak için çalışılırken, ittifak ortağı diğer partilerin de katılımıyla gerçekleştirilecek farklı modellerle 40 ilde ortak listeyle seçime gidilmesi hedefleniyor.

9 NİSAN’DA TESLİM EDİLECEK

Siyasi partilerin genel merkezlerinin, seçime katılacakları seçim çevrelerine ait aday listelerini YSK’ya alındı belgesi karşılığında taşınabilir bellek ve kâğıt ortamında teslim etme süresi 17.00’de sona erecek. YSK tarafından partilerin verdikleri aday listelerinin incelenmesine başlanacak. Bağımsız milletvekili adaylığı için il seçim kurullarına başvuru süresi de aynı saatte son bulacak ve il seçim kurulları bağımsız milletvekili adaylarını YSK’ya bildirecek.

Siyasi partilerin genel merkez yetkilileri ile Seçmen Kütüğü Genel Müdürü’nün sandık seçmen listelerine ilişkin yazılı şikâyet ve itirazlar üzerine verilen kesin kararların, YSK tarafından incelenip karara bağlanmasını istemelerine ilişkin süre 17.00’de sona erecek.

(Haber: E. Yılmaz)


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar