Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ER'DEN MİLLET İTTİFAKI'NA DESTEK ÇAĞRISI

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon karsısında yapılan ücret artışlarının yetersiz kaldığını, çarenin Millet İttifakı tarafından kamuoyu ile paylaşılan yapısal ve kalıcı reformlar olduğunu dile getirdi. Er Düzcelileri Millet İttifakı’na destek olmaya çağırdı.

ER'DEN MİLLET İTTİFAKI'NA DESTEK ÇAĞRISI
1.02.2023 - 14:58
Haber Merkezi
2

Kısa vadeli suni çözümlerden sonuç alınamayacağını belirten Er “Açlık sınırı Türk-İş verilerine göre  8 bin 864 TL’ye yükselmiş, yoksulluk sınırı 28 bin 875 TL olmuş ve açlık sınırı 8 bin 864 TL’ye yükselerek ‘yeni açıklanan’ asgari ücretin dahi üzerine çıkmıştır. Gıda enflasyonu yüzde 108 olarak gerçekleşmiş yine aynı araştırmaya göre bekâr bir çalışanın aylık yaşam maliyeti ise 11 bin 557 TL olmuştur.

Dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarındaki artış bir önceki aya göre yüzde 9,02 oranında gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

Er, Millet İttifakı’nın hayata geçireceği yapısal reformlardan bahsederek “30 Ocak 2023 tarihinde Millet İttifakı bileşenleri tarafından açıklanan “Ortak Politikalar Mutabakat Metninde de ifade edilen kalıcı, yapısal ve popülist olmayan adımlar ile çözüm tek çare olup, Millet İttifakı iktidarı tarafından ortaya konan ‘enflasyonun 2 yılda tek haneye düşürülecek olması, 5 yılda 5 milyon yeni is yaratılacak olması, Merkez Bankasının bağımsızlığının güçlendirilmesi ve rant değil üretim ekonomisinin desteklenerek kişi başı milli gelirin 5 yılda 2 katına çıkarılacak olmasına yönelik yapısal reformların hedeflenmesi yukarıda izah edilen rakamlar çerçevesinde Millet İttifakının ne kadar doğru bir yolda olduğunu tüm halkımıza bir kere daha göstermektedir” dedi.

Düzcelileri Millet İttifakı’na destek olmaya çağıran Er “Bu vesile ile ifade etmek isterim ki 2023 Seçimleri Türkiye’de Millet İttifakının zaferi ile sonuçlanacak, Düzce’de de İYİ Parti ve Millet İttifakındaki ortaklarının başarısı konuşulacaktır.

Türkiye’de çözülemeyecek sorun yoktur… Hemşehrilerimizi sadece bir kaç ay daha sabretmeye ve Millet İttifakına destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.


Editör: D. GAZETESİ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Ahmet ACAROĞLU
  Ahmet ACAROĞLU
  1.02.2023 17:43

  Millet ittifakı bu kötü gidişata son vermeye geliyor. Yolun sonu göründü. AzKaldı

 • Yusuf Adalı
  Yusuf Adalı
  1.02.2023 17:09

  Çağrı yapacağına sahaya inin ve CHP nin adayı için oy toplayın. Oturduğun yerden millete ahkam kesmeyin. Ahkam kesenler zaten sandığa gömülecek...

Resmi İlanlar