Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"GÜNEŞLİ GÜNLERDE BULUŞMAK UMUDUYLA"

Eski Baro Başkanı Av. Azade Ay, Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adaylığını açıkladı

"GÜNEŞLİ GÜNLERDE BULUŞMAK UMUDUYLA"
31.01.2023 - 16:40
Güncelleme 31.01.2023 - 18:51
Özel Haber

Ay, 2023’te Türkiye’nin demokrasi ve otokrasi arasında bir seçim yapacağını söyledi. Emeği en yüce değer kabul eden, üreten, adil paylaşan, mafyadan, uyuşturucu baronlarından, sermayeden yana olmayan bir yönetim anlayışı benimseyeceklerinin altını çizdi.

Azade Ay Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında partililer ile buluştu. 

Aday adaylığı sürecine ve hedeflerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ay,  “Türkiye tarihinin en önemli seçimlerinden birine doğru hızla ilerliyor. Genel Seçimlere 3.5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Hukuk, adalet, özgürlük gibi demokrasinin temel taşlarının yer bir edildiği günleri yaşıyoruz. Bu nedenle canımız biraz sıkkın. Ülkenin, derdi çok. Hepimiz yoksullukta ortaklaştık. Çocuk yoksulluğu diye bir kavram ortaya çıktı. Gıdaya erişim ciddi bir sorun. İleride çocuklarda gelişim bozukluklarını tartışıyor olacağız” dedi. 

Ülkenin sorunları belli ve sorunu yaratanların çözüm üretemeyeceğini biliyoruz. İktidarın vizyonu ortada. Önümüzdeki seçim bir referandum. Oy pusulasında partiler olsa da aslına demokrasi ve otokrasi arasında bir seçim yapacağız” diye konuştu. 

AMAÇ İYİLİĞİ TOPLUMSALLAŞTIRMAK

Amaçlarının topluma güven vermek, iyilik ve cesareti toplumsallaştırmak olduğunu vurgulayan Ay şöyle devam etti: “Yapılması gereken şey topluma güven vermek. İyiliği ve cesareti toplumsallaştırmaktır. Bu coğrafyanın gelişmiş bir demokrasiye acilen ihtiyacı var. Umudun cesarete ihtiyacı var. Cumhuriyetin 2. Yüzyılında bu kritik seçim sürecinde demokrasiye inancını ortaya koyacak dirençli, fedakar, cesur demokratlara ihtiyacı var.”

UMUDUN YANINDA YER ALACAĞIZ
Umudun yanında mücadele etmek istediğinin savunan Azade Ay, emeği en yüce değer kabul edildiği bir ülke hayal ettiklerini belirterek “ Üretenden ve emekten yana olan, bağımsız yargıya sahip, ülkesi ve yurttaşı güvende olan bir ülkede yaşayacağız. Elbette tercihimiz demokrasi ve özgürlükten yana olacak. Güneşli günlerde buluşmak umuduyla…” şeklinde açıklama yaptı.

Haber: Hakan Arslan – Elif Varol


Editör: D. GAZETESİ