Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"ÇOCUKLAR YATAĞA AÇ GİRİYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, bebek bezi ve mamalardan sonra süte gelen zammı eleştirerek, çocukların yatağa aç girdiğini söyledi.

"ÇOCUKLAR YATAĞA AÇ GİRİYOR"
19.01.2023 - 14:06
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, temel gıda ürünlerde yüksek fiyat artışlarına dikkat çekti. Vatandaşın enflasyon altında ezildiğini vurgulayan Başkan Cemşit, “Ülkemizde ne yazık ki bebek bezi, bebek mamalarına alarm takıldığını görmüştük. Şimdi de çocuklarımız için zorunlu temel gıda maddesi olan süte alarm takılmaya başlandı. Yoksul ailelerin çocukları yatağa aç giriyor” dedi.

TEŞVİK YERİNE CEZAİ YÖNTEMLER TERCİH EDİLİYOR
Süt üreticisinin de sıkıntı içinde olduğuna vurgu yapan Cemşit, “Türkiye’de tarım ve hayvancılık büyük sıkıntı yaşıyor. İktidarın ithalatı teşvikten vazgeçip, üretimi desteklemesi gerekiyor. Hayvancılıkta yaşanan kriz nedeniyle süt inekleri kesime gönderildiği için bugün süt krizi yaşıyoruz. Enflasyonun da etkisiyle süt ve süt ürünleri fiyatları en çok artan gıda ürünlerinden oldu. Sorunları çözmesi gerekenler, teşvik yerine cezai yöntemleri tercih ediyor. Gelinen son noktada market raflarında süte alarm takılıyor” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK
Çocukların sağlıklı, dengeli beslenmelerinden devletin sorumlu olduğunu ifade eden Cemşit, “Toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için çocukların yaşam haklarının, sağlıklı gelişimlerinin ve iyi beslenmelerinin garanti altına alınması gerekiyor. Tarım ve hayvancılıkta iç üretimi artırıp, ithalatı azaltacağız. Üretimde akılcı planlanma ile kısa sürede ülkemizi dışarıya mal satan bir ülke haline getireceğiz. Yoksullukla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hiçbir çocuğumuz yatağa aç girmeyecek” diye konuştu.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar