Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“VATANDAŞIN BOĞAZINDAN PROTEİN GEÇMİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, artan süt ve süt ürünleri fiyatlarına ilişkin iktidarı eleştirdi. Başkan Cemşit: “Vatandaşın boğazından protein geçmiyor” dedi.

“VATANDAŞIN BOĞAZINDAN PROTEİN GEÇMİYOR”
16.01.2023 - 11:04
Haber Merkezi

“BENZİN FİYATI İLE YARIŞIYOR”

Semih Cemşit süt fiyatının benzin ile yarıştığını dile getirerek “İnsan sağlığında önemli yer tutan süt ve süt ürünlerindeki fiyat artışları bu ürünlere ulaşımın önündeki en önemli engel olmaya devam ediyor. Üreticiler de fiyatların daha çok artacağını söylüyor. Bunu da girdi maliyetine bağlıyor. Zaten pahalı olan süt daha da pahalandı” diye konuştu.

“İKTİDAR GENÇLERE SAĞLIK VE REFAH BORÇLU”

İktidarın gelecek nesillere sağlık ve refah borçlu olduğunu vurgulayan Cemşit “Artık bırak yoğurdu, peyniri vatandaş 300 ml'lik süt alamaz duruma geldi. Bu içler acısı bir olay. Tarımı yok ettikleri gibi hayvancılığı da bitirdiler. En temel ihtiyaç olan süt, yoğurt, peynir, tereyağ gibi ürünlerin bırakın yemeyi yanından geçemez olduk. Proteinsiz kaldık. Bu iktidar geleceğin gençlerine sağlık borçulu, refah borçlu” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar