Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK ?

Mustafa Keskin’in istifasının ardından yeni il başkanının kim olacağı merak ediliyor.

YENİ İL BAŞKANI KİM OLACAK ?
14.01.2023 - 18:23
Güncelleme 15.01.2023 - 15:46
Özel Haber

16 Ocak 2023 Pazartesi günü Düzce’de yeni başkan için temayül yoklaması yapılacak. Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu başkanlığında Düzce’yi seçime hazırlayacak il Başkanı seçimi için temayül yoklaması gerçekleştirilecek

2023 seçimleri için ilk aday adayının belli olduğu AK Parti’de Mustafa Keskin’den sonra il başkanlığı için  adı geçen isimler kulislerde konuşuluyor.

Keskin 2023 yılında yapılacak milletvekili seçimleri için, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile il başkanlığı görevinden istifa ederek aday adaylığını açıkladı.  Keskin’in istifasının ardından İl Başkanlığı koltuğuna oturması beklenen isimlerin sayısı hızla artıyor.

16 OCAK'TA TEMAYÜL VAR

 AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu  16 Ocak 2023 Pazartesi günü saat 10.00’da temayül için Düzce’de olacak.   Temayül yoklaması Recep Uncuoğlu Başkanlığında gerçekleştirilecek.  

ÖN PLANDA 3 İSİM VAR

AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin’in istifası ile 3 ismin ön plana çıktığı kaydediliyor.  AK Parti tüzüğüne göre  il başkanlığına Siyasi ve Hukuk İşler Başkanı Ersin Gökçe’nin ya da başka bir yönetim kurulu üyesi atanabilme durumu var.  Ancak AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu, Recep Albayrak ve Ersin Gökçe’nin   ilk 3 sırada bulunduğu vurgulanıyor. 

AK Parti kulislerinde il başkanlığı için bir çok isim teleffuz ediliyor. Avukat Recep Albayrak, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hasan Şengüloğlu , Murat Saydam, Ersin Gökçe, İbrahim Canbolat, Hasan Küçük ile Ali Dilber’in  isimlerinin ön plana çıktığına dikkat çekiliyor.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar