Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“BAKANLIĞIN YANITI TATMİN ETMEDİ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit’in, geçtiğimiz aylarda PTT ile alakalı yaptığı açıklamalar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşındı.

“BAKANLIĞIN YANITI TATMİN ETMEDİ”
13.01.2023 - 15:15
Haber Merkezi

Düzce’nin fahri Milletvekili Mahmut Tanal, Cemşit’in açıklamalarını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sordu.

Cemşit, PTT’nin zarar uğratılması, Düzce’de memur ihtiyacının hasıl olması, gişe memurları arasında yapılan ayrımcılıklar, taşeronlara yapılan maaş azaltılması konularını gündeme getirmiş ve ilgililerden açıklama istemişti. Meclis’e soru önergesi sunan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan yanıt geldi. 
Yanıtta şu ifadelere yer verildi:

“PTT A.Ş Genel Müdürlüğü Düzce ilimizde 129 personel ile vatandaşımıza kesintisiz hizmet sunmakta olup, 399 sayılı KHK'ya tabi ve idari hizmet sözleşmeli olarak istihdam edilen PTT personeline, tabi oldukları mevzuat kapsamında, ünvan / pozisyonuna göre ücret ödenmektedir. İş gücü hizmet alımı suretiyle istihdam edilen firma personeline ise ilgili hizmet alanına ait teknik şartname ve sözleşme hükümleri çerçevesinde işin niteliğine göre ücret ödenmektedir. Diğer taraftan tebligat işlemleri 7201 sayılı Tebligat Kanunu ile Tebligat Kanunu'nun Uygulanmasına Dair Yönetmelik doğrultusunda gerçekleştirilmektedir”

Bakanlığın verdiği yatını değerlendiren Semih Cemşit, “PTT Düzce’de sıkıntılar çözülmüş değil. Ülke genelinde de büyük zararlara uğratılan kurumumuzun Düzce’deki durumu da sıkıntılı. Daha önce gündeme getirdiğimiz konuların dışında da bizlere bilgiler gelmeye başladı. İlçelerde birçok sıkıntı yaşanmış. Hem de akçeli işler. Günü geldiğinde bunları da kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

Verilen yanıtın tatmin edici olmadığının savunan Cemşit, “PTT bir kamu kurumudur. Yani milletin malıdır. Bu nedenle buralarda yöneticiler, babalarının malı gibi at koşturamazlar. Yöneticiler eksikleri tespit etmeli, yanlış yapanları kurumdan uzaklaştırmalıdır. PTT’de hem işçilerimizin çözülmesi gereken sıkıntıları var hem kanuna aykırı tebligat dağıtımı var hem de milletin hakkı var. Yapılan yanlışları milletimiz adına dile getirmemiz gerekiyor. Vekilimiz Sayın Mahmut Tanal’ın soru önergesi bu nedenledir. Ancak Sayın Tanal’a verilen cevap kamuoyu ve bizleri tatmin etmemiştir” şeklinde konuştu.
 Konunun takipçisi olacaklarını söyleyen Cemşit, “PTT özel bir şirket olsa milyonlarca lira kar edecekken, devlet kurumu olarak zarara uğratılması kabul edilir değil. İrili ufaklı bu zararları milletimiz adına ilerleyen günlerde tekrardan gündeme taşıyacağız” dedi.


Editör: A. Beşer Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.