Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DÜZCE'DEN VEKİL YOLLAMAYA KARARLIYIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Örgütü seçim hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

“DÜZCE'DEN VEKİL YOLLAMAYA KARARLIYIZ”
6.01.2023 - 14:15
Güncelleme 6.01.2023 - 18:15
Haber Merkezi
1

Milletvekili aday adaylarının isimlerinin konuşmaya başladığı bu günlerde, CHP merkez ve ilçelerde nabız yoklamaya başladı. İl Başkanı Semih Cemşit “Düzce’den CHP olarak Meclise vekil yollamaya kararlıyız” dedi.

Saha çalışmalarına yeni yılda daha güçlü bir şekilde çıktıklarını belirten Semih Cemşit “İl yönetimi, kadın kolları, ilçe örgütleri ve aday adayları ile saha çalışmaları yapıyoruz. İl örgütümüz organize bir şekilde sahada. Aynı gün içinde kadın kollarımız Gölyaka’da hane ziyaretleri yaparken, aday adaylarımızla mahalle ziyaretleri yapıyoruz ve gençlerimiz de partimize yeni üyeler kazandırıyor.

Bu inanmışlığın varlığı beni çok mutlu ediyor. Güçlü bir şekilde 2023’e hazırlanırken Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak tek bir derdimiz var. Düzce’mize hizmet edecek, şehrimizin değerlerini yok saymayan bir vekil çıkarmak” dedi. 


GENEL MERKEZİN TEVECCÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ
Seçimler yaklaşırken genel merkezin Düzce için yaklaşımından memnun olduklarını belirten Cemşit, “Partimiz iktidara yürürken, genel merkezin bizlerden bir isteği var. O da Ankara’ya vekil yollamamız. Şehrimizin 20 yıllık birikmiş sorunları var.

Kentleşmeden, altyapıya, hava kirliliğinden, trafik sorununa, işsizlikten, uyuşturucu bağımlılığına kadar çözüm üretilmeyen konular ortada ve bu konulara hakim, şehrimizi bilen, görev süresinin sonunda Düzce’yi terk etmeyecek bir aday vekil ile Ankara’da temsil edilmek istiyoruz. Genel merkezimiz de bu şekilde düşünüyor ve bu sorumluluk bilinci ile Düzce’den Cumhuriyet Halk Partisi olarak vekil yollamaya kararlıyız” diye konuştu. 

TÜRKİYE’Yİ İKİNCİ YÜZYILA HAZIRLAYACAĞIZ
Semih Cemşit asıl görev ve yükümlülüklerinin seçimden sonra başlayacağını söyleyerek “Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında yapacağımız bir çok şey var. Öncelikle, yeni bir Anayasa ile Güçlendirilmiş Demokratik Parlamenter Sisteme geçilecektir.

Türkiye’nin toplumsal barışı ve huzuru sağlanacak, devlet yönetiminde ve toplumsal düzende liyakat sistemi hâkim kılınacaktır” şeklinde açıklama yaptı.  

ÇOCUKLARIMIZ YATAĞA AÇ GİRMEYECEK
Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceğini belirten Cemşit, “Çocuklarımız düzgün beslenemiyorlar. Bize okullarda açlıktan baygınlık geçiren çocukların haberleri geliyor. Gerçekten kabul edilir bir durum değil. Bu nedenle güçlü sosyal devletin ilk adımı olarak “Aile Destekleri Sigortası Kurumu” kuracağız.

Vatandaşlarımıza asgari bir gelir düzeyi mutlaka sağlanacaktır. Bu bağlamda “Aile Destekleri Sigortası” uygulamaya konulacak, bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Vatandaş, devlet yardımlarını “lütuf” olarak değil, “hakkı” olarak alacak” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    6.01.2023 15:00

    Sen ve yardımcıların m.vekili adayınız ile birlikte yalan konuşmaktan boş işlerle uğraşmaktan çok keyif alıyorsun Cemşit efendi, Düzceye hiç faydanız olmaz, Sadece kendinizden başkasını asla düşünmezsiniz. Almasını bilirsin vermesini bilmezsiniz. Size oy verenlere yazık, Meydanlara çıkınca Düzceli seçmenler 6+1 bilardo masasına yol gösterecek, Allah cc. ülkemizi 6+1 masadan korusun. 2023 seçimlerde de İnşaAllah Cumhur ittifaki ile devam deceğiz. Allahın İzniyle,