Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“MUAYENE ZAMMI ARAÇ SAHİPLERİNİ ÜZDÜ”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz araç muayenelerine yapılan zam oranının tekrar gözden geçirilmesini istedi. Yılmaz yüzde 12’lik zammın araç sahiplerini üzdüğünü vurguladı.

6.01.2023 - 12:38
Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda söz alan Ümit Yılmaz, araç muayene zammının yüzde 120’yi bulduğunu dile getirerek “Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizde 25 milyonun üzerinde araç bulunmaktadır ve bu araçların trafikte kullanılabilmesi için teknik muayenelerini yaptırdıktan sonra uygun olanların trafiğe çıkması yasal mevzuata göre şarttır. Araç muayenelerine bu yıl yüzde 120'nin üzerinde zam yapılacağı açıklanmıştır” dedi. 

Yılmaz zam oranının enflasyon verileri doğrultusunda yeniden gözden geçirilmesini isteyerek “Yine, TÜİK verilerine göre bu yıl enflasyon oranı yüzde 65'ler seviyesindeyken araç muayenelerine bu kadar zam yapılması vatandaşlarımızı üzmüştür. Ayrıca, bu yapılan zam oranlarının enflasyonu tetikleme riski vardır. Araç muayenelerine yapılan zam oranının tekrar gözden geçirilerek en fazla TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamına çekilmesi tüm vatandaşlarımızın beklentisidir” diye konuştu.


Editör: E. Yılmaz
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.