Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YÖNETMEYE HAZIR TEK PARTİYİZ

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz, ülkeyi yönetmeye hazır tek partinin DEVA Partisi olduğunu söyledi. Caymaz “Tarihte bu kadar hesaplı kitaplı bir hükümet programı yayınlayan parti yok” dedi.

YÖNETMEYE HAZIR TEK PARTİYİZ
31.12.2022 - 16:06
Güncelleme 31.12.2022 - 16:59
Haber Merkezi

DEVA Partisi Düzce teşkilatının 2022 yıl içerisinde cesur, adaletin tecellisine inanmış, kararlı ve bu yolda azimle çalışan üyelerle birlikte yılmadan yoluna vedam ettiğini söyleyen Caymaz, “Biz iddialı bir partiyiz” dedi. 


Caymaz Genel Merkez tarafından eğitim, tarım, sağlık, ekonomi, adil yargı, sosyal politikalar, çevre politikaları, afet eylem, dış politika, sığınmacılar, yerel yönetimler, madencilik, enerji, kalkınma, kadın ve gençlik politikaları konularında belirlenen 22 eylem planıyla sorunlara çözüm üretmeye hazır olduklarını vurguladı. 


Düzce’de hava kirliliği sorununun bir türlü çözüme kavuşturulamadığını belirten Murat Caymaz, şehrin merkezinde bulunan fabrikaların hem kirliliği arttırdığını hem de estetik görünüme zarar verdiğini savundu. Fabrikaların bir an önce OSB’lere taşınması gerektiğinin altını çizen Caymaz “Yetkililere buradan sesleniyorum, şehrin içerisinde kalmış olan fabrikaları artık osb’lere taşımalıyız. Konuya paydaş olan resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşları bu konuda adımları atmalı ve gerekli teşvikleri sağlamalılar” dedi. 


Çilimli Kaynaşlı arasındaki hattın sanayi alanı ilan edilmesi kararının tartışılmasını isteyen Caymaz şöyle devam etti: “Geçmiş yıllarda şehrimizin ortasından geçen D-100 Karayolu’nun Çilimli ve Kaynaşlı arasında bulunan hattın, sağ ve solu olmak üzere yaklaşık 300’er metre içeriye kadar sanayi tesis alanı olarak ilan edildi. Bu, baktığımızda büyük bir sorundur. Düzceliler olarak şehir merkezindeki eski sanayi çarşısından şikayet ediyoruz ve kaldırılması için yıllardır çalışmalar yürütülüyor. Böyle bir hattın sanayi hattı olmasına izin verilmesi ne kadar sağlıklı bir karar tartışmak gerekiyor.”


Tarım alanlarının korunmasının önemine değinen Caymaz emlak sektöründe yaşanan sıkıntılara da değindi. Caymaz hükümetin seçim kaybetme endişesiyle popülist çalışmalar yürüttüğünü vurgulayarak “Biliyorsunuz enflasyon ülkemizde aldı başını gidiyor. Buna bağlı olarak da kira artışları durdurulamaz bir hale geldi, afaki rakamlar isteniyor. İnsanların yaşam koşulları iyileştirilmediği sürece istediğiniz kadar ülkeyi yönettiğinizi sanın. Mevcut iktidar hemen hemen tüm politikalarını seçime endekslemiş durumda, tamamen popülist çalışmalar yürütüyor. Daha önce yapmam dediği konuları seçim kaybetme endişesi nedeniyle hesap kitap yapmadan, ülkemizin yarınlarına ağır yükler bırakacak kararlar alıyorlar. Hatalı politikalar sonucunda işçilerimizden, memurlarımızdan ve esnaflarımızdan toplanan vergilerle fonlanan ve kur korumalı vade sistemiyle sürekli zenginleşen bir kesim var” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar