Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"TÜRKİYE İKTİDARIMIZDA ŞAHA KALKACAK"

Saadet Partisi Düzce Kadın Kolları üyeleri yerli malı haftası dolayısıyla Anıt Park’ta stant açtı. Saadetli kadınların el emeği yerli malı ürünleri standı ziyaret edenlere ikram edildi.

"TÜRKİYE İKTİDARIMIZDA ŞAHA KALKACAK"
30.12.2022 - 11:56
Güncelleme 30.12.2022 - 13:31
Haber Merkezi

Saadet Partisi Kadın Kolları Başkanı Şengül Şen, yerli üretimin teşvik edilmesi ve dışa bağımlılığın azaltılmasının önemine vurgu yaptı. Türkiye’nin Saadet iktidarında şaha kalkacağını söyledi.

Millî Görüş’ün her zaman yerli üretimden yana olduğunu vurgulayan Şen, tarımın bir ülkenin en stratejik ve önemli ekonomik faktörlerinin başında geldiğini belirtti.

Tarımsal üretimin yüksekliğinin bir ülkenin refah kaynağı olduğunu kaydeden Şen “Tarımsal üretim, gıda güvenliği sağlıklı bireyler, mutlu bir toplum demektir. Dünyadaki güvenlikçi politikaların giderek arttığı, ticaret savaşlarının yerini hammadde ve tedarik savaşlarının aldığı,  gelecek yüzyılı şekillendirecek iklim değişikliği ve göç olgusunun konuşulduğu böyle bir dönemde kendi kendine yetebilme özelliğinin en belirgin göstergesi olan tarım; açıktır ki en az sanayileşme ve teknoloji kadar önemli bir hale gelmiştir” dedi.

Tarımın bir milli güvenlik meselesi olduğunu dile getiren Şen “Bu nedenle, ülkemizin tarımda kendine yeten bir ülke olması en öncelikli hedefimizdir” diye konuştu.

Saadet Partisi iktidarında dışa bağımlılığın biteceğini savunan Şengül Şen Türkiye’nin şaha kalkacağını ifade etti.  Ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşımı kolaylaştıracaklarının da altını çizen Şen “Türkiye’nin gıda üretimini artıracak tarım politikalarına ağırlık vereceğiz. Nüfus büyüklüğünü ve ihtiyaçlarını dikkate alarak kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projelerle tarımsal üretim kapasitemizi arttıracağız. Herkesin ucuz, sağlıklı ve kaliteli gıdaya ulaşabilmesini sağlayacağız. Çünkü biz biliyoruz ki; çiftçimiz kazandıkça 85 milyon kazanır, tarım sektörü ayağa kalkınca Türkiye şaha kalkar” dedi.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.