Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MİLLET İTTİFAKI YIĞILCA YOLUNU SORDU

Millet İttifakı Yığılca temsilcileri Düzce Yığılca yolunun akıbetini sordu.

MİLLET İTTİFAKI YIĞILCA YOLUNU SORDU
19.12.2022 - 16:20
Güncelleme 19.12.2022 - 16:22
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi Yığılca İlçe Başkanı Zeynel Çamlı, İYİ Parti Yığılca İlçe Başkanı Hüseyin Temizel ve Deva Partisi Yığılca İlçe Başkanı Ercan Keskin projeden yapılan değişiklikler ve  yolun son durumu hakkında bilgi istedi. 

İYİ Parti Düzce İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Çengel, Akçaören mevkiinde planlanan büyük ölçekli viyadüğün planlamadan çıkarıldığını hatırlatarak “2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yığılca mitinginde söz verilerek projelendirme işlemleri başlayan Düzce-Yığılca karayolunun Dutlar mevkiinde yapımı daha önce planlanan küçük ölçekli viyadüğün ve aynı zamanda Akçaören mevkiinde planlanan büyük ölçekli viyadüğün planlamadan çıkarıldığını üzülerek öğrenmiş bulunuyor ve doğru bulmuyoruz. Yıllardır bir türlü bitmeyen yolun ihtiyaca uygun şekilde yapılmasını istiyor  ve Yığılca’nın hak ettiği yatırımı hak ettiği şekilde almasını umuyoruz “ şeklinde açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkanı Zeynel Çamlı ise  “Yıllardır bitmeyen bir yatırımın bir de değiştirilmesi ve beklentilerden uzaklaşması kabul edilemez bir tavırdır. Üzerinde bulunduğumuz mevkinin ve Yığılca yolunun bu yanlıştan bir an önce döndürülmesini umuyoruz” dedi.

Basın açıklamasına İl Teşkilatı ile birlikte iştirak eden İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er Yığılca’nın hak ettiği noktaya gelmesi için çalışacaklarının altını çizerek “Ülkeye yapılan bunca yatırıma ve Yığılca ilçemize yıllardır verilen bunca söze rağmen bitmeyen yolun bir de asli tarzından farklı bir şekilde yapılmasının izaha muhtaç olduğu açıktır. Konunun takipçisi olacak Yığılca ilçemizin hak ettiği noktaya gelmesi için teşkilat olarak var gücümüzle çalışacağız “ diye konuştu.


Editör: E. Yılmaz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar