Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“İMAMOĞLU’NUN YANINDA OLACAĞIZ”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için alınan kararı eleştirerek, İmamoğlu’na destek mesajı yayınladı.

“İMAMOĞLU’NUN YANINDA OLACAĞIZ”
15.12.2022 - 11:19
Haber Merkezi

Yunus Özay Er, hukukun üstünlüğü ilkesine vurgu yaparak “Çok partili hayata geçtiğimiz günlerden bu güne kadar demokratik ilkelerin uygulanması için yoğun bir mücadele veren ülkemiz kimi zaman darbelerle, kimi zaman ülkede yerleşik olan farklı türde  yapıların vesayet  rejimleri ile, kimi zaman uluslararası müdahalelerle ve ne yazık ki kimi zaman da idarecilerin anti- demokratik uygulamaları ile mücadele etmiştir. Demokratik ilkeler milletimizin zihninde tam manası ile oturana ve ülkeyi yönetenler hukukun üstünlüğü çerçevesinde hareket etmeyi kuşkuya yer bırakmayacak şekilde benimseyene kadar da bu mücadele devam edecektir” dedi. 

Türk milletinin her daim seçme ve seçilme hakkına yapılan müdahalelere en sert biçimde karşılık verdiğini dile getiren Yunus Özay Er şöyle devam etti: “Ülkemiz açısından umut verici husus ise “ Milletimizin Feraseti”dir. Tarihimiz boyunca anti-demokratik ve vesayet fırsatçılarına boyun eğmeyen milletimiz ne Adnan Menderes’e yapılanlara, ne askeri darbelere, ne siyasi yasak konan Bülent Ecevit’e, Süleyman Demirel’e, Aplarslan Türkeş’e, Necmettin Erbakan’a ne de Recep Tayyip Erdoğan’a desteğini vermekten vaz geçmemiş, ülke yönetiminde söz sahibi olmalarını sağlamıştır. Milletimiz her halükarda seçme ve seçilme hakkına yapılan müdahalelere en sert biçimde karşılık  vermiş ve vermeye devam edecektir.” 

İYİ Parti olarak Ekrem İmamoğlu’nun yanında yer alacaklarını ifade eden Er “Bu gerçekten hareketle, milletimizin demokratik mücadelesi yok sayılıp, bu örnekler gibi, siyaset yapmasının önüne engel konan İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun da yanında olacağına ve feraseti ile Sayın  İmamoğlu’nu destekleyeceğine inancımız tamdır. Hukuk’un bir gün herkese lazım olacağı gerçeğinden hareketle İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak Ekrem İmamoğlu’nun, hukukun ve demokrasinin yanında olacağımızı ifade etmek isteriz” diye konuştu.

Yunus Özay Er “Cesaretle başladığımız siyasi mücadelemizi haksızlıklara göğüs gererek, demokrasinin ve milli iradenin yanında olmaya devam ederek sürdüreceğiz. Çocuklarımızın geleceği ülkemizin refahı için” dedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.