Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BELEDİYE BİNASINDAN KAÇAK ELEKTRİK İDDİASI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, Cumayeri Belediyesi ile alakalı çarpıcı iddialarda bulundu. Cemşit bir zincir süper marketin depo inşaatı için Cumayeri Belediye hizmet binasından kaçak yollarla elektrik alındığını söyledi. Cemşit ayrıca Belediyenin İSKİ havzasında izinsiz bir şekilde Melen’den kum çıkarttığını da kaydetti.

BELEDİYE BİNASINDAN KAÇAK ELEKTRİK İDDİASI
10.12.2022 - 14:35
Haber Merkezi

Gelen ihbarlar üzerine Cumayeri’nde incelemelerde bulunduklarını belirten Cemşit, “Vatandaşlarımızdan bize Cumayeri’nde belediyenin yaptığı birkaç usulsüzlükle alakalı ihbarlar geldi. İncelemelerde bulunmak üzere Cumayeri İlçe Başkanımız Yusuf Mil ve İl Yöneticilerimiz ile bölgeye gittik. İddialar gerçekten vahim, gittik gözlerimizle gördük” dedi.

"BELEDİYEDEN USULSÜZ ELEKTİRİK"

Cumayeri Belediyesi’nden konu ile ilgili acil açıklama beklediklerini kaydeden Semih Cemşit “Cumayeri Belediyesi Hizmet Binasına 100-150 metre mesafede bir süpermarket zincirinin depo inşaatı bulunuyor. Paylaştığımız resimlerde de göreceksiniz, inşaatın bir elektrik panosu var ama içinde saat yok. Ponodan kabloyu takip ettiğinizde, yol kenarından toprak kazılarak kablo saklanmış bir şekilde belediyenin idari binasına kadar gidiyor oradan duvarın üstünden kablo binanın içine kadar devam ediyor. Biz bunu gidip yerinde tespit ettik. Bu şantiye neden kaçak elektrik kullanıyor? Bu elektriği Cumayeri Belediyesi neden karşılıyor? Aranızda nasıl bir anlaşma var? Belediyelerimizin böyle bir hizmeti ne zamandan beri var? Kamuyu zarara uğratan Cumayeri Belediyesi’nin derhal açıklama yapmasını bekliyor, belediye meclisini kamu zararının tespiti için göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

"BELEDİYE MELENDEN İZİNSİZ KUM ÇEKİYOR"

Cumayeri Belediyesi’nin İSKİ havzasında izinsiz bir şekilde Melen’den kum çıkarttığını da iddialarına ekleyen Cemşit “Cumayeri’nde kaçak elektrik kullanımını tespit ettikten sonra diğer bir ihbarı yerinde tespit etmek için Melen kıyısında incelemelerde bulunduk.Bir ekskavatör 200 metre uzunluğunda bir şeritte Melen’den kum çıkartıyor. Bu alan İSKİ havzasındadır. Cumayeri Belediyesi kural dinlemeden ilçede at koşturuyor” dedi.

İSKİ’YE KONUYLA İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

Başkan Cemşit, İSKİ havzasındaki, Cumayeri Belediyesi’nin kum çekme faaliyetini yetkililere bildirilerek gerekli işlemlerin başlatılması sağladıklarını da sözlerine akledi.

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar