Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“SÜRECİ HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, deprem sonrası yapılacak yardım ve destek sürecini hassasiyetle takip edeceklerini söyledi.

“SÜRECİ HASSASİYETLE TAKİP EDECEĞİZ”
2.12.2022 - 15:34
Haber Merkezi

    Er, 87 milyon TL'lik yardımın nasıl ve hangi öncelikle yapılacağının resmi kanallar vasıtasıyla duyurulması gerektiğinin altını çizdi. 

      Yaşanan son deprem felaketinin ardından Düzce’de Devlet-Millet işbirliği ile yaralar sarılmaya çalışılırken, yapılan yardımların ve devlet eli ile gerçekleştirilen destek ve incelemelerin koordinasyonu önemli bir hal aldı.

      Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, yardımların ne şekilde ve hangi öncelikle yapılacağını sorarak “Şehrimiz önemli bir afet geçirmiş ve artçı sarsıntıları süren depremin yaraları Devlet-Millet dayanışması ile sarılmaya çalışılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklamada Düzce’de yaşanan deprem sonrası bölgeye acil yardım ödeneğinden 87 milyon gönderildiğini ve 7 bin 500 haneye de eşya desteği verildiğini belirtmiştir. 11 bin hanenin de hafif hasar tamiri için destek sağlanacağını da ayrıca belirten Sayın Cumhurbaşkanımızın bu açıklamasının ardından 87 milyon TL'lik gönderilen yardımın nerelerde kullanıldığı veya kullanılacağının , 7 bin 500 haneye yapılacak olan eşya desteğinin nasıl ve hangi öncelikle yapılacağının ve yıkılacak konut sayısının hangi kriterlere göre ve ne zaman kesinleştiğinin Düzce Valiliği başta olmak üzere yerel idari birimlerce açıklanması Düzce halkı tarafından beklenmektedir” dedi. 

 

    Depremin yeterince yorduğu Düzce halkının yapılan ve yapılacak olan yardımlar ile alakalı bilgiye kolayca ulaşabilmesi, yetkililer tarafından tüm sürecin olabildiğince şeffaf ilerletilmesi gerektiğini vurgulayan Er “Deprem Allah'tan gelen bir afettir fakat deprem sonrası yapılacaklar ehil insanlar elinde son derece sağlıklı ve şeffaf biçimde hayata geçerse Düzcelilerde yaralarını hızlıca saracaktır' diyerek deprem sonrası yardım ve destek sürecini Düzceliler adına hassasiyetle takip edeceklerini belirtti” diye konuştu.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar