Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“EMEKLİLİK İŞTEN ATILMA GEREKÇESİ DEĞİLDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Özcan Dağıstanlı, emeklilik haklarını kazandıkları gerekçesiyle 14 belediye işçisinin görevine son verildiğini iddia ederek “Emekliliğe hak kazanmak, işten atma gerekçesi değildir” dedi.

“EMEKLİLİK İŞTEN ATILMA GEREKÇESİ DEĞİLDİR”
12.11.2022 - 12:07
Haber Merkezi

Millet Bahçesinin inşası kapsamında İsmet İnönü ve Avni Akyol parklarının isimlerin değiştiğini hatırlatan Dağıstanlı, bu isimlerin farklı alanlara verilmesi için bir çalışma yapılıp yapılmadığını sorarak “Hazır parkları yok ederek, Millet Bahçesi yaptınız, gene millete ait yerleri yıkarak, Millet Bahçesi yapmaya devam ediyorsunuz. Bunu yaparken de Düzce’nin genetiği ile oynuyorsunuz. Parklardan İsmet İnönü ismini sildiniz, attınız. Gene Düzce’nin duayeni Avni Akyol parkını da, ortadan kaldırdınız. İsmet İnönü ve Avni Akyol isimlerini bir yerlere verip, bu isimleri yaşatmak için bir çalışmanız var mı ?” diye konuştu.

14 belediye işçisinin emeklilik hakkı kazanmaları nedeniyle işten çıkartıldığını iddia eden Dağıstanlı “Sonuç olarak yıkmayı iyi biliyorsunuz, buna alıştık. Ancak hiç alışık olmadığımız bir şey yaptınız. 14 tane belediye işçisini, kapının önüne koydunuz. Sebebi emeklilik haklarını kazanmış olmaları. Sayın Özlü, kamuda dünya kadar emekli olup çalışmaya devam eden insanlar var. Sonra emekliliğe hak kazanmak, işten atma gerekçesi değildir. Bu işçileri sokağa atmak için niçin bu kadar acele ettiniz? 17/1 maddesini bile, yani sekiz hafta önce işten atılacaklarını bile bildirmediniz” dedi.

Özcan Dağıstanlı, haklarını arayan işçilerin yanında olacaklarını dile getirerek “Bu kış gününde, bu hayat pahalılığında, insanlar enflasyon altında ezilirken, üniversitede çocuğunun ev kirasını ödeyemezken, ne yapacak bu insanlar. Yıl başından önce işten atarak, yeni yılda alacakları zamlardan bile  mahrum bıraktınız. Mağdur olan işçilerin kanuni haklarını ararken yanlarında olacağımızın bilinmesini istiyorum. Sayın Başkan, bu işçileri işten atmak için genel seçimleri bekleseydiniz, hiç olmazsa millet ittifakı, iktidarının sağlayacağı güvenli ve huzurlu ortamda olurlardı” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.