Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAŞKAN ÖZLÜ, KARADAĞ HEYETİNİ AĞIRLADI

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Düzce’ye gelen Karadağ Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç’i makamında ağırladı. Başkan Özlü, Düzce ile Karadağ arasında iş imkanların geliştirilmesini önemsediklerini dile getirdi.

7.11.2022 - 14:45
Güncelleme 7.11.2022 - 14:52
Haber Merkezi

Karadağ Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç, beraberindeki heyetlebirlikte bir dizi temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Düzce’de DüzceBelediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün misafiri oldu.Belediye meydanında bando ve mehter takımı tarafından çalınan marşlarlakarşılanan Başbakan Yardımcısı İbrahimoviç ile beraberinde bulunanBoşnak Partisi Rožaje Yönetim Kurulu Başkanı ve ekonomi ve mali işlerdanışmanı Mirsad Nurkoviç, Karadağ Parlamentosu Boşnak PartisiMilletvekili ve Parlamento Grup Başkanı Kenana Strujić-Harbić, KaradağMilletvekilleri Amer Smailović ve Suljo Mustafiç daha sonra Başkan Özlüile birlikte belediye binasına geçti.

KARŞIKLI TİCARETİ GELİŞTİRELİMZiyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dr. Faruk Özlü,Karadağ heyetini Düzce’de misafir etmekten son derece mutlu olduklarınıbelirterek, “Bu ziyaretle, özellikle Düzce ve Karadağlı iş dünyasınınaralarında iş imkanlarının geliştirilmesine yönelik yapacaklarıgörüşmeleri çok önemsiyorum. Karadağlı iş insanları Düzce’de, Türkiye’deiş yapsınlar bizim iş insanlarımız da orada iş yapsınlar. Karşılıklıticaretimiz gelişsin ve her iki ülkenin ekonomisine katkısı olsun.Kültürel dostlukları ekonomik imkanlarla pekiştirmezseniz bu yakınlıklarsürdürülebilir olmaz. Bizler bunu başarabilecek güçteyiz” dedi.

Karadağ Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Ervin İbrahimoviç isekendilerine gösterdiği yakınlık ve ilgiden ötürü Başkan Özlü’ye teşekkürederek, Düzce’de bulunmaktan mutlu olduklarını ve ziyaretin kendileriaçısından da büyük önem arz ettiğini paylaştı.

Ziyaret, karşılıklı görüş alış verişi ile devam etti.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.