Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“ÜRETİCİ MAĞDUR EDİLMEMELİ“

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ürününü Toprak Mahsulleri Ofisi’ne teslim eden fındık üreticilerinin ödemelerinde aksamalar yaşandığını belirterek “Üretici mağdur edilmemeli” dedi. Üreticinin bu sezon tatminkar bir süreç geçirmediğini vurgulayan Er milletvekillerini inisiyatif almaya davet etti.

“ÜRETİCİ MAĞDUR EDİLMEMELİ“
2.11.2022 - 14:56
Haber Merkezi

“ÜRETİCİ TATMİN OLMADI”
Üreticilerin TMO’dan ödeme beklediğini kaydeden Er tatminkar bir dönem yaşanmadığının altını çizerek “Artan fiyat artışları paralelinde gübre ve mazot başta olmak üzere girdi maliyetlerinde yaşanan enflasyon sebebi ile fındık üreticilerinin zor bir dönem yaşadığını görüyoruz. Gıda başta olmak üzere tüm maliyetlerde yaşanan fiyat artışı ile kıyaslandığında yaşam şartları zorlaşmakta bizce, zaten beklentinin altında bir taban fiyatı açıklanan fındık için, üretici adına tatminkar bir dönem ne yazık ki geçirilememektedir” dedi. 

VEKİLLERE İNİSİYATİF ÇAĞRISI
Milletvekillerini inisiyatif almaya davet eden Yunus Özay Er “Fiyat açıklamasının paralelinde alım ve ödeme şartlarını da üreticiler ile paylaşan TMO bu çerçevede ödemelerin ürün tesliminin ardından 21 günlük bir sürede yapılacağını  duyurmuştur. Ama bize ulaşan üreticilerin ödemelerinde ciddi aksamalar yaşandığı ve hatta ilgili süre sonrasında da ödemeler için net bir tarihin üreticiye iletilmeği bildirilmiştir. Fındık alımı esnasında alım şartları açısından üreticiyi yeterince yoran TMO’nun en azından ödeme noktasında hassas davranması ve üreticiyi mağdur etmemesi gerekmektedir. Ödemelerde yaşanan aksama iddiaları ile alakalı başta Düzce milletvekillerimiz olmak üzere tüm yetkilileri insiyatif almaya davet ediyor, konunun takipçisi olacağımızı ve fındık üreticisinin her daim yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz” diye konuştu.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.