Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“PROJELER İLÇELERDE DE UYGULANSIN”

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez Düzce’de yaygınlaşan uyuşturucu kullanımının önlenmesi için çalışma yaptıklarını söyledi. Sönmez mevcut projelerin ilçelerde de uygulanmasını istedi. 

“PROJELER İLÇELERDE DE UYGULANSIN”
13.10.2022 - 15:20
Güncelleme 13.10.2022 - 15:21
Haber Merkezi

Sönmez “Bu açıklamayı özellikle YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi ) önünde yapıyoruz. Bu kurumumuz yüzlerce aileye, kişiye uyuşturucu ve bağımlılıktan kurtulmaları için ücretsiz yardımcı oluyor. Asıl olan uyuşturucu belasını YEDAM’ a gelmeden önlemektir” dedi.
YEDAM’ın çok önemli çalışmalar yaptığını kaydeden Fethi Sönmez “Son yıllarda uyuşturucu kullanımı gençlerimiz arasında hızla çoğalmaktadır. Kimi aileler olayı gizlemekte veya ne yapacağını bilememektedir. Güvenlik güçlerimiz ellerinden gelen mücadeleyi başarılı bir biçimde sürdürmektedir. YEDAM büyük gayret sarf etmekte, ancak yangın devam etmektedir” diye konuştu. 

Türkiye’nin genç nüfsa sahip olduğu için hedef konumunda olduğunu dile getiren Sönmez “Başta ABD olmak üzere emperyalist ülkeler, silahla esir alamadıkları millî devletleri; özellikle de gençlerini yozlaşmış kültürel saldırıyla zehirleyerek içeriden kuşatma ve zayıflatma planları içindedir. Ailesine, milletine, millî değerlerine, ülkesine yabancılaşmış,  uyuşmuş nesillerin yolunu açmaya uğraşıyorlar. Genç nüfusa sahip olduğumuz için de hedef ülke durumundayız. Ayrıca uyuşturucudan elde edilen paralarla terör örgütleri beslenmektedir” dedi. 
Fethi Sönmez uyuşturucu ile etkin mücadele için önerilerini şöyle sıraladı: “Bu saldırıdan ilimiz Düzce de etkilenmektedir. 

Bunun için, tıpkı bir orman yangınına müdahale gibi, uyuşturucuya karşı da topyekûn bir mücadele gerekmektedir. Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin çabası ile yetinilmemeli, toplum desteği de artırılmalıdır. Bunun için; “En İyi Narkotik Polisi Anne’’ projesi yaygınlaştırılmalıdır. Köyde, şehirde ulaşılmayan anne kalmamalıdır. YEDAM veya temsilciliği ilçelerde de olmalı. Kaymakamlık bünyesinde rehberlik ve yönlendirme merkezleri kurulmalı. Tanıtımı ve duyurusu yapılmalıdır. İlde valilik, ilçelerde kaymakamlıklar öncülüğünde, başta muhtarlar olmak üzere tüm siyasi partiler, sendikalar, dernekler vb kitle örgütlerinin katılacağı belli aralıklarla bilgilendirme, değerlendirme toplantıları yapılmalıdır. Her yerde, toplumun her kesiminde uyuşturucuya karşı duyarlılık ve refleks oluşturulmalı. Hep birlikte uyuşturucuya geçit vermeyen bir duvar oluşturmalıyız. Biz Vatan Partisi olarak üzerimize düşenin fazlasını yapmaya hazırız.”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.