Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

MEDYAYI SUSTURUYORLAR

CHP İl Başkanı Semih Cemşit, iktidarın uygulamak istediği sansür ve yeni infaz yasasına ilişkin değerlendirmede bulunarak AK Parti iktidarının Türkiye'yi 100 yıl geriye götürdüğünü belirterek “İktidar çok sesliliğe, demokrasiye, özgürlüğe, kişilik haklarına darbe vuruyor" dedi.

MEDYAYI SUSTURUYORLAR
10.10.2022 - 16:24
Güncelleme 10.10.2022 - 18:30
Haber Merkezi
1

CHP İl Başkanı Cemşit, AKP ve MHP tarafından hazırlanan 40 maddelik “Sansür Yasası” teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinin devam ederken bir yeni tasarı daha olan infaz yasası da gündeme geldiğini belirterek “İnfaz yasasında hakaret ve eleştirinin suç sayılacağı belirtilirken sansür yasası da havuz medya ortamının iyiden iyiye oluşmasını sağlayacak.

AKP'nin ne yapmak istediği gayet ortada. Kendilerini eleştirenleri, halka doğru bilgi akışı sağlayanları, demokrasiden, haktan, hukuktan bahsedenleri cezalarla, hapisle susturmak. Sansür yasası tamamen havuz medyası dediğimiz yani şu an iktidar yanlısı medyanın aktif olması yönünde çabalamaktan ibarettir. Hiçbir karşı sesliliğe geçit vermemektir. Padişahım çok yaşa demektir” dedi.

 

   “BASINA UYGULANAN SANSÜR VE YILDIRMA”

 Basına uygulanan sansür ve yıldırma politikası işlerin yolunda gitmediğini gösteriyor diyen Semih Cemşit açıklamasına şöyle devam etti; ”İnfaz yasası da en ufak eleştiriyi yapan kendini cezaevinde bulur. Hakimlerin inisiyatifine kaldın demektir. Bu yaşananların biz aslında en büyük örneğini Abdülhamid Han döneminde yaşadık. Keza Menderes döneminde de yaşadık.

Basına uygulanan bu sansür ve yıldırma politikası aslında işlerin iyiye gitmediğinin bir göstergesidir. Her şeyi ehliyle yapan insan çok seslilikten korkmaz. Zira medyaya daha da çok ihtiyaç duyar, demokrasinin şahlanmasını ister. Çünkü en çok siyasilerin medyaya ihtiyacı vardır.

Medya siyasileri ışıklandırır. Ama AKP iktidarı korkuyor. Sakladığı şeyler bir bir ortaya çıkıyor. Oy kaybediyor, kan kaybediyor. Halkın bilgili bir birey ya da topluluk olmasını istemiyor. İşte tüm bu medyayı susturma, havuz oluşturma, halkı hapisle korkutma, susturma çabaları bu yüzden."


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Düzceli
    Düzceli
    10.10.2022 19:05

    Önce sen sus cemşit efendi.