Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KYK KREDİ BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLİR?

Üniversitelerin eğitime başlamasıyla birlikte KYK burs/kredi başvuruları için araştırmalar hız kazandı. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından karşılanacak olan eğitim desteği hakkında bilgiler öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman, başladı mı? 2022 KYK burs başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

KYK KREDİ BAŞVURUSU KİMLER YAPABİLİR?
8.10.2022 - 13:12
Güncelleme 8.10.2022 - 13:19
Haber Merkezi

KYK BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KYK burs başvuru tarihleri konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz sene KYK burs ve kredi başvuruları 5 Kasım’da başlamış ve 10 Kasım Çarşamba günü saat 23.59’da sona ermişti.

2021 yılının bilgileri göz önüne alındığında bu seneki burs başvurularının da kasım ayında başlaması bekleniyor. Konuyla ilgili açıklamalar geldiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

KYK BURS BAŞVURU ŞARTLARI

Mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.

Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)

ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında belirlenen puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler,

Kurum Kuruluş Kanunu gereği, Yönetim Kurulu tarafından belirlenen, kıstaslara göre Amatör milli sporcu olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir.

Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

 

Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.