Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

ASGARİ ÜCRET 7500 LİRA ÜZERİ OLABİLİR

Yıl sonu yaklaştıkça milyonlarca insan asgari ücretin ne kadar olacağını merak etmeye ve araştırmaya başladı.

ASGARİ ÜCRET 7500 LİRA ÜZERİ OLABİLİR
7.10.2022 - 16:30
Haber Merkezi

Uzmanlar, asgari ücrete ilişkin tahminlerde bulunurken açıklama bu kez AK Partili isimden geldi. Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, 2023 için düşünülen asgari ücretin, beklenin üzerinde olacağını ifade etti. Enflasyon farkı da eklenince yüksek bir rakam olacağını söyleyen Demiröz, konuşulan bir ücret olmadığını ancak hesaplarına göre 7500 lira üzeri olabileceğini belirtti
Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücret görüşmelerine çevrildi. Yıl sonu yaklaştıkça “Asgari ücret ne kadar olacak?” soruları yanıt ararken açıklamalar ve tahminler gelmeye devam ediyor. Asgari ücret görüşmeleri henüz başlamasa da enflasyon verilerine göre uzmanlar hesap yaparak tahminlerini belirtiyor. Hemen hemen her gün asgari ücret konusunda gelişme yaşanırken bu kez AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz dikkat çeken bir açıklama yaptı. 2022 yılının son 6 ayındaki enflasyon verilerine bakarak değerlendirmede bulunan Demiröz, asgari ücretle ilgili değerlendirmede bulundu. Demiröz, konuşulan bir ücret olmadığını ancak hesaplarına göre 7500 lira üzeri olabileceğini söyledi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.