Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BOLU İLE SINIR SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz Düzce ile Bolu arasında yaşanan sınır problemlerini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Yılmaz, 2008 yılında imzalanan protokolün de bugün bozulma tehlikesi olduğunu vurguladı.

BOLU İLE SINIR SORUNU MECLİS GÜNDEMİNDE
6.10.2022 - 14:40
Haber Merkezi

Mecliste yaşanan süreci anlatan Yılmaz “1999 yılında yaşadığımız depremden sonra Bolu vilayetinden ayrılarak il olan Düzce ilimiz yıllarca sınır problemleri yaşamıştır. Bu yaşadığı sınır problemleri doğrultusunda 2004 yılında Bolu ve Düzce Vali Yardımcıları bir araya gelmiş, sınırların belirlenmesi için çalışmalar yapmaya çalışmış ama bir sonuca ulaşılamamıştır ancak 4 Kasım 2004 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararla sınırlar belirlenmiştir. Bu sınırlar doğrultusunda Orman İşletme Müdürlükleri çalışmalarını yürütmeye çalışmış ama 2008 yılına kadar ihtilaflar giderilememiştir. 2008 yılında bölgenin muhtarları, Tarım Kredi Kooperatifi Başkanları, Ormancılık Kooperatifleri Başkanları bir araya gelerek bir protokol imzalamışlardır” dedi. 
Yılmaz imzalanan protokolün bozulma tehlikesinin olduğunu belirterek gereğinin yapılmasını istedi.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.