Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

CEMŞİT SANAYİDE SORUNLARI DİNLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, beraberindeki heyet ile Eski Sanayi esnafının sorunlarını dinlemek için sahaya indi.

CEMŞİT SANAYİDE SORUNLARI DİNLEDİ
28.09.2022 - 14:55
Haber Merkezi

Esnafın dertlerini paylaştığı, CHP’nin çözüm önerilerini ilettiği esnaf gezisi ardından Cemşit, “Esnafımızın geçim sıkıntısı ve hayat pahalılığı ile ilgili çok sıkıntısı var. Çözüm mercii sürekli sabredin, Eylül’ü bekleyin, yazı bekleyin, kışı bekleyin diyerek vatandaşlarımızı oyalıyor. Esnafta dayanacak güç kalmadı” dedi.


Düzce’nin her bölgesinde sahadayız
Milletin sıkıntılarını en çok dinleyen ve çözüm önerileri aktaran partinin CHP olduğunu söyleyen Cemşit, “Vatandaşımız, iktidar yetkililerinden o kadar çok muhatap bulamamış ki iktidara olan eleştirilerini de bizlere iletiyorlar. Her kesimden vatandaşımızla ülkenin sorunlarını tartışıyoruz ve gerçekten çok verimli oluyor” diye konuştu.
Eski Sanayi esnafı üvey evlat mı?
 Belediyenin Eski Sanayi’yi taşıma konusunda yaptıkları projeleri takip ettiklerini kaydeden Cemşit, “Önümüzde, yıllardır konuşulan bir proje var. Sanayi esnafına geçen sene taşınacaksınız denmiş. Varsayılan tarihler, proje detayları sürekli değişmekte. Sanayi esnafı o kadar yalnız bırakılmış ki, seçim zamanı söz verilen çöp konteynırlarını dahi getirmemişler. Ekonomik kriz ile mücadele eden esnaf bir de bu belirsiz ortam ile karşı karşıya. E-5 yol çalışmasında gördüğümüz plansızlık ve iş bilmezlik, burada sanayide de önümüze çıkıyor maalesef” şeklinde açıklama yaptı. 


İktidar şükretmeyi telkin ediyor
 Sanayicinin sabredecek gücünün kalmadığını kaydeden Cemşit “Yetkililer, beraber kazandık beraber sabredeceğiz diyorlar, sonra milyonluk vurgunlar ortalığa dökülüyor, yandaşlar deveyi hamuduyla götürmüşler, vatandaşımız da sabredecekmiş. Bu insanlar artık neye sabredecekler? Milletin parası ile zevk içinde yaşayanlar bize şükür dersi verecekler, benim bin bir yoklukla dükkan açan sanayi esnafım şükredecek, oturacak öyle mi? Bu milletimize reva görülemez” şeklinde konuştu.


Editör: D. Karpuz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.