Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“PARTİMİZ HALKIN UMUT KAYNAĞI”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 99. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Düzce’de parti üyeleri tarafından tören düzenlendi. Törende konuşan İl Başkanı Semih Cemşit, halkın umut kaynağı olmanın bilinci Türkiye’yi yeniden Dünya’nın saygın bir ülkesi haline getireceklerini söyledi.

“PARTİMİZ HALKIN UMUT KAYNAĞI”
9.09.2022 - 11:08
Haber Merkezi

Cemşit Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülkenin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir parti olduğunu kaydetti.

“CUMHURİYET ORTAK BİR DEĞER OLMALI”

Cumhuriyeti yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak için çabaladıklarını vurgulayan Cemşit, “Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır” dedi.

“SOSYAL DEVLETİ İNŞA EDECEĞİZ”

Parlamenter sistemi kurarak ve hukuk devletini kurarak sosyal devleti inşa edeceklerini ifade eden Semih Cemşit, “Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir. Tüm hakları yok eden ve toplumu ayrıştırarak kutuplaştıran bugünün iktidarının yıkıcı siyasi anlayışının yerine kamu yararını gözeten, toplumsal barışı güvence altına alacak aydınlık bir geleceği el birliği ile kuracağız” diye konuştu.

“YENİDEN SAYGIN BİR ÜLKE OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin gelecek vizyonu ile Türkiye’nin yeniden Dünya’nın saygın bir ülkesi haline geleceğini kaydeden Cemşit “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, yine onun eseri olan Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yüceltilerek yoluna devam edecektir. Kuruluş yıl dönümümüz kutlu olsun” şeklinde açıklama yaptı.

 


Editör: E. Varol