Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SÖNMEZ “HÜKÜMET EKONOMİDE ÇARESİZ”

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, ABD’nin Türk iş insanlarına yönelik tehdidine sessiz kalınmasını eleştirdi. Sönmez hükümetin ekonomik sorunların çözümünde çaresiz durumda olduğunu söyledi.

SÖNMEZ “HÜKÜMET EKONOMİDE ÇARESİZ”
1.09.2022 - 12:41
Haber Merkezi

Güne doğalgaza ve elektrik zamları ile başlandığını hatırlatan Sönmez komşular ile ilişkilerin düzeltilmesinin önemini vurgulayarak “Böyle mi bağımsız ekonomi programı uygulanacak. Oysa Türkiye bu yaptırımları altın fırsata dönüştürerek ekonomik darboğazdan çıkar. Bakan ve yaptırımlara boyun eğen TÜSİAD çevresine bir kez daha hatırlatıyoruz. Atlantik sisteminin Türkiye’ye vereceği mazotu yok, doğalgazı yok. Batı’nın kendisi derin enerji krizi içerisinde ama Türkiye’nin komşuları olan Rusya’nın, İran’ın ve Irak’ın mazotu da var, doğalgazı da var” dedi.

Sönmez hükümetin enflasyonu indirmesinin mümkün olmadığını savunarak “ABD’nin Rusya ve İran yaptırımlarına boyun eğen  hükümetin,  enflasyonu indirme vaatleri de masaldır. ABD denetiminde üretim devrimi olmaz. ABD denetiminde ‘’yatırım, istihdam, üretim’’ programı uygulanamaz. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın sık sık dile getirdiği ‘’yatırım, istihdam. Üretim, ihracat’’ programı ancak ve ancak bağımsız bir hükümetle hayata geçirilir. Çünkü bu programın vazgeçilmezleri, tasarruftur, planlamadır ve kamuculuktur” diye konuştu.

Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı milli hükümetin, bağımsız ekonomi politikasıyla Rusya’dan ve İran’dan ucuz enerji alabileceğini kaydeden Sönmez şöyle devam etti: “Traktörün deposuna ucuz mazotu doldurur. Sanayiye ucuz doğalgaz ve enerji sağlar. Turizm merkezlerine komşularımızdan milyonlarca turist gelir. Türkiye Rusya’yla dünya arasında hava trafiğinin, finans bağlantılarının ve tedarik zincirinin üssü haline dönüşür. Çin’den büyük yatırım sermayesi gelir. Türkiye bir üretim üssüne dönüşür. Üretici baş tacı olur ve üretir. Türkiye üretim devrimini başarır ve halkımız refaha ulaşır.”

Fethi Sönmez üreten Türkiye için hükümete talip olduklarını vurgulayarak “Bu program bir seçenek değil, mecburiyettir. Vatan Partisi hükümet görevlerine hazırdır ve milletimizden başı dik üreten Türkiye için hükümet görevi talep ediyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar