Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SÖNMEZ: “BATI EMPERYALİZMİNİ YENDİK”

Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında “30 Ağustos 1922  günü Batı emperyalizmini yendik” dedi.

SÖNMEZ: “BATI EMPERYALİZMİNİ YENDİK”
30.08.2022 - 10:33
Haber Merkezi

Sönmez mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Devrimi iki yüzyıldır Batı emperyalizmine karşı savaşıyor ve zaferler kazanıyor.

Bugün de Türk Ordusu ve Türk milleti olarak emperyalizmin ön cephesindeyiz. 100 yıl öncesindeki gibi başımız dik ve yüreğimiz gururla çarpıyor! Çünkü ABD’nin Kafkas ve Batı Asya planlarını bozguna uğratan biziz ve Asyalı mazlum kardeşlerimizle birlikteyiz.

30 Ağustos Zaferi, Hindistan ve Afganistan’dan Suriye ve Cezayir’e kadar bütün mazlum milletlere umut ve cesaret verdi, onların içindeki kahramanlığı ateşledi.

O tarihlerde Hindistan’ın kurtuluş mücadelesinin önderi Gandi, “Türklerin zaferine kadar biz İngilizleri Tanrı sanıyorduk” der.

Bugün 30 Ağustos Zaferini doğru anlamak ve anlamlandırmak  gerekir. Bunun için ABD emperyalizmine karşı ,mazlum Asya ülkeleriyle işbirliği yaparak  NATO’dan çıkmalıyız.

Ne mutlu biz Türk milletine, 100 yıl önce mazlumlar dünyasına umut ve cesaret veren 30 Ağustos zaferinin kahramanıyız!

Yeni zaferler eşiğinde Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar