Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DÜZCELİNİN CANI HAK ETTİĞİ GİBİ KORUNMALI”

İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Kefeli İtfaiye Müdürlüğünde görevli uzman ve usta itfaiyecilerin ücretleri yüksek olduğu gerekçesi ile farklı müdürlüklerde görevlendirildiğini iddia etti. Kefeli “Düzcelinin canı kime emanetse doğru yapılması gereken emaneti hak ettiği gibi korumak ve kollamaktır” dedi.

“DÜZCELİNİN CANI HAK ETTİĞİ GİBİ KORUNMALI”
29.08.2022 - 13:45
Haber Merkezi
1

Kefeli itfaiyecilere nakil yazılarının tebliğ edildiğini belirterek “Düzce Belediyesi, gerçekte mesai ücretleri fazla tutuyor gerekçesi ile ancak resmi nakil yazılarında hizmet gereği diyerek İtfaiye Müdürlüğü emrinde uzun yıllardır çalışan, yangın güvenliği, Afet bilgisi , su altı , su üstü arama kurtarma eğitimleri ile birlikte, kapalı alanlarda güvenli çalışma, yüksekte çalışma, kimyasal sızıntı eğitimleri almış, yangın, iş ve can güvenliği bilgisi ile donatılmış uzman ve usta itfaiyecileri farklı müdürlüklere göndermeye başlamış. İlk etapta müdürlükte çalışan itfaiye şoförlerine nakil yazıları tebliğ edildi. İtfaiye erleri içinde 15 Eylül tarihinde gönderileceği sözlü olarak kendilerine tebliğ ediliyor” diye konuştu.

 

Sadece mesai ücretleri yüksek olduğu gerekçesi ile farklı müdürlüklere gönderilen uzman ve usta itfaiyecilerin yerine tecrübesiz şirket işçilerinin alınmaya başlandığını savunan Kefeli şöyle devam etti: “Buradan uyarmak isteriz ki, yarın organizede bir kimyasal yangında, yada otoyolda bir araç yangınında, daha kötüsü büyük bir ev yangınında içerde kalan canlarımızın kurtarılması esnasında itfaiyeden kaynaklı yaşanacak olan felaketlerin sorumlusu, bugün oraya aldığınız tecrübesiz itfaiyeciler değil. Bu uzman itfaiyecileri, sadece fazla mesai ücreti alıyorlar diyerek farklı müdürlüklere gönderilmesine müsaade eden başta Belediye Başkanı Sayın Dr. Faruk ÖZLÜ olmak üzere ilgili müdürlerdir.”

 

Erdoğan Kefeli, Düzcelinin canının hak edilen şekilde korunması gerektiğini dile getirerek “Ülkedeki genel idari deformasyon ve kurumların liyakat sahibi olmayan insanlar tarafından istihdam ası altında doldurulması hastanelerimizi doktorsuz, okullarımızı öğretmensiz, kurumlarımızı tecrübesiz insanlar ile dolu hale getirmiştir. Aynı kaderi Düzce'de itfaiye gibi hayati bir kurumda yaşamak istemiyoruz. Düzcelinin canı kime emanetse doğru yapılması gereken emaneti hak ettiği gibi korumak ve kollamaktır. Bu neden ile Düzce Belediyesinin bu yanlıştan acilen dönmesini kamuoyu adına talep ettiğimizi bildiririz” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sedat Polat
    Sedat Polat
    29.08.2022 22:33

    Sayın Erdoğan Kefeli Yapmış olduğunuz yorum çok doğru. Bende yıllarca itfaiye müdürlüğü yaptığım dönemde, bu işlerin zorluğunu çok gördüm. İtfaiye personeli kısa zamanda yetişmiyor. Zaman içerisinde bazı zorluklar kendiliğinden ortaya çıkar. Sevgi ve saygılar sunarım.

Resmi İlanlar