Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“BU BÜYÜK AFETTEN DERS ALINMALI”

İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, 17 Ağustos depreminin yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda bu büyük afetten ders alınması gerektiğini söyledi. Yapı stoklarının depreme dayanıklı hale getirilmesinin önemine vurgu yaptı.

 “BU BÜYÜK AFETTEN DERS ALINMALI”
17.08.2022 - 10:49
Haber Merkezi

Yunus Özay Er mesajında şu ifadelere yer verdi: 

17 Ağustos 1999 ;da meydana gelen ve şehrimiz dahil tüm Marmara'yı etkileyen Marmara Depremi, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır.  

Ülkemiz için büyük bir felaket olan 17 Ağustos depreminde, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetmiş, on birlerce vatandaşımız yaralanmış, evsiz ve yuvasız kalmıştır. Geçen yıllar yaraları sarsa da, ne acılarımızı azalttı ne de kaybettiklerimizi unutturdu. Bundan sonra geçecek yıllar da unutturmayacaktır.

Bu süreçte devlet ve millet el ele verip  maddi kayıpları telafi etmeye çalışmış ancak, giden canları geri getirmek mümkün olmadığı için, her zaman depreme ve doğal afetlere karşı daha duyarlı ve bilinçli olmamız gerçeği unutulmaması gereken bir olgu olarak ülke gündeminde yer almaya devam etmiştir

Şüphesiz ki ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan depremin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz olacaktır. Burada en önemli husus, depremle yaşayabilmeyi öğrenmek, yapı stoklarımızı, evlerimizi ve işyerlerimizi depreme dayanıklı hale getirmektir. Yaşadığımız yüzyılın bilimsel verileri ışığında sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkanlarını kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımız ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman depreme hazırlıklı olmamız ve yaşanan bu büyük acıdan ders çıkarmamız gerekmektedir.  

Bu duygu ve düşüncelerle; böyle bir felaketin ve acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum

 

 

 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar