Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“İMAR PLANI NE ZAMAN BİTECEK?”

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, köy ziyaretleri sırasında kendisine sıkça dile getirilen doğalgaz çalışmasıyla ilgili İl Genel Meclisi Başkanına son durumu sordu. Er,   “Başta büyük köyler olmak üzere doğalgazın köylere getirilmesi adına üç yıl önce üzerinde çalışıldığını duyurduğunuz imar çalışmaları ne durumdadır ?” diye sordu.

“İMAR PLANI NE ZAMAN BİTECEK?”
13.08.2022 - 13:43
Haber Merkezi
1

İl Başkanı Yunus Özay Er, imar planı olan köylere doğalgaz getirilmesi ile ilgili köy isimlerinin paylaşılmasını isteyerek “ Üzerinden bu kadar yıl geçip vaat edilmesine rağmen imar planlarını hala neden bitirememektedir? Bitmeyen bu imar planları ne zaman bitecek köydeki vatandaş ne zaman doğalgaza kavuşacaktır” dedi.

“KÖYLERDE BÜYÜK BEKLENTİ VAR”

Düzce’nin merkeze ve ilçelere bağlı köy sayısı göze alındığında en temel ve önemli ihtiyaçlarından biri köylere doğalgazın ulaştırılması olduğunu ifade eden Yunus Özay Er,  Zorlaşan ekonomik şartlar artan kömür başta olmak üzere yakıt fiyatları ağırlıklı olarak dar gelirli vatandaşlarımızın yaşadığı köylerdeki hemşehrilerimizin yaşam standartlarını zorlamaktadır.   

EPDK kanununda ilgili düzenlemeye binaen hazırlıklara başladıklarını 2019 yılında açıklayan Düzce İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Çiğdem Günal, imar planı olan köylere doğalgaz getirilmesinde zaruri olduğunu belirterek imar çalışmalarının özellikle büyük köylerde başladığını kamuoyuyla paylaşmıştır. İYİ Parti Düzce Teşkilatları olarak yaptığımız köy ziyaretlerinde ortaya konan doğalgaz talebi ve iktidar partisince verilen sözler hemşerilerimizde büyük bir beklentiye sebep olmuştur” dedi.

“İMAR ÇALIŞMALARI NE DURUMDA ? “

Doğalgazla ilgili sadece vaat vermenin ötesinde nasıl bir çalışma yapıldı?” şeklinde soru yönelten Er, “Algı yönetiminin ve sadece vaat vermenin bir adım ötesine geçme adına iktidar partisi yetkililerine soruyoruz. Başta büyük köyler olmak üzere doğalgazın köylere getirilmesi adına üç yıl önce üzerinde çalışıldığını duyurduğunuz imar çalışmaları ne durumdadır ?

Köy köy belirtilmek üzere çalışması yapılan biten veya devam eden köy isimlerini kamuoyuyla paylaşır mısınız? 

 İlk etapta 5 köy(  Ozanlar, Çınarlı, Aydınpınar, Pırpır ve Yeni Taşköprü) ile başlandığı kamuoyuna duyurulan daha sonrada kaynak yetersizliği sebep gösterilerek  çevre şehircilik il müdürlüğüne devredilen bu çalışmalarda durum nedir?

 Zaten yeterince büyük sorumluluklar taşıyan muhtarların imar çalışmalarına ne gibi bir etki ve katkıları olmaktadır ? Etkisi veya katkısı sınırlı düzeyde ise bunu açıklamanız muhtarları vatandaşlar karşısında zor durumda bırakmamak ve vatandaşların gerçeği öğrenmesi adına son derece önemlidir” diye konuştu.

DOĞALGAZI SIK SIK GÜNDEME GETİRECEĞİZ”

Zor bir kış döneminin vatandaşı beklediğine dikkat çeken Er, “Kış ayı yaklaşmaktadır ekonomik açıdan zor bir kış vatandaşları beklemektedir. Doğalgaz konusunda yapacağınız açıklamayı ve atacağınız adımları sıklıkla gündeme taşıyacağımızı kamuoyunun dikkatine sunarız” dedi.

“Söz verip de yapamadığınız her hizmette muhtarları hedef tahtasına koyuyorsunuz” diyen Er, Düzceliler artık vaadin ötesinde somut bir şeyler yapılmasını beklemekte, gerçeklerin bütün açıklığı ile kendileriyle paylaşılmasını istemektedir.

Köy halkına vaat edip sonra yapmamak veya yapamamak muhtarların köy halkı karşısında hedef tahtasına oturtulmasına sebep olacaktır ve olmaktadır. Halkın gözünde Tek suçlunun muhtarlar olması olasılığı kimseye bir şey kazandırmayacaktır .

Sözün özü gerek çevre ve şehircilik il müdürlüğü gerekse de il özel idaresi üzerinden bu kadar yıl geçip vaat edilmesine rağmen imar planlarını hala neden bitirememektedir? Bitmeyen bu imar planları ne zaman bitecek köydeki vatandaş ne zaman doğalgaza kavuşacaktır” ifadelerini kullandı.


Editör: E. Varol