Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

15 TEMMUZ DEMOKRASİNİN ZAFERİ

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türkiye tarihine karanlık bir gece olarak geçen 15 Temmuz 2016'daki hain darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti. Halkın kahramanca direndiği gecede, 251 vatandaş şehit olurken iki binin üzerinde vatandaş gazi oldu.

15 TEMMUZ DEMOKRASİNİN ZAFERİ
15.07.2022 - 00:01
Güncelleme 14.07.2022 - 18:23
Haber Merkezi

Demokratik yönetimi rafa kaldırmayı   FETÖ’nün üniforma giymiş teröristlerinin Türkiye Cumhuriyeti ve seçilmiş hükümete karşı devletin emanet ettiği silahları vatanın öz evlatlarına doğrultarak kalkıştığı darbe girişiminin üzerinden 6 yıl geçti.

 

Ülkenin başta askeriye ve emniyet olmak üzere birçok kurumuna sızarak gerçek emellerini 15 Temmuz 2016'da açığa çıkaran ve 251 kişiyi şehit eden FETÖ'nün kanlı darbe girişimi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Türkiye'nin dört bir tarafında demokrasiye sahip çıkmak adına meydanları dolduran vatandaşların desteğiyle bertaraf edildi.

 

Tarihi Alparslan’a kadar uzanan bu şanlı tarih kokan toprakların ele geçirilme planı çerçevesinde Fethullah Gülen Terör Örgütü üyelerinin devleti ele geçirmek için yaptıkları hain girişimin tarihini, vatan topraklarının değerini bilen bir millet tarafından savunulması ve hainlere, şehitler verme pahasına geçit verilmediği şanlı tarih.

Şehitlerin kanları ile alınan bu toprakların kökeni yabancı istihbarat örgütlerine dayanan bir sözde dini terör örgütü üyelerine karşı savunan bir milletin topraklarını koruduğu tarih olan 15 Temmuz hain darbe girişiminin  yıldönümünde hainlere karşı verilen mücadelede şehit olanlara Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimizi minnetle anıyoruz. 

Selçuk Akyol 


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar