Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

YILMAZ’DAN NEBATİYE İYİLEŞTİRME SORUSU

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ilaç fiyat kararnamesinde iyileştirme yapılıp yapılmayacağını sordu. Yılmaz, eczacıların ekonomik sıkıntılardan çok etkilendiğinin altını çizdi.

YILMAZ’DAN NEBATİYE İYİLEŞTİRME SORUSU
29.06.2022 - 10:53
Güncelleme 29.06.2022 - 10:53
Haber Merkezi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda ek bütçe görüşmelerinde konuşan Ümit Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakanımı Nureddin Nebati’ye iki soru yöneltti.

Yılmaz eczacıların ekonomik sıkıntılardan etkilendiğini ifade ederek “Yapılan ek bütçeyle birçok kesimin beklentileri karşılanmıştır, asgari ücrette de iyileştirme yapılacağı görülmektedir. Bunlar olumlu gelişmelerdir ancak sayıları 30 bin civarında olan serbest eczaneler, yaşanan ekonomik gelişmelerden en fazla etkilenen kesim olmasına rağmen ek bütçeden faydalanamayacak gibi görünmektedir” dedi.

Yılmaz’ın Nebati’ye yönelttiği sorular şöyle: “Sayın Bakanımıza sormak istiyorum: İlaç fiyat kararnamesinde on üç yıl önce belirlenen basamaklandırmalarda iyileştirme yapmayı düşünüyor musunuz? İkinci sorum da şu: Şubat ayında yapılan, fiyat belirlemesinde kullanılan kur rakamında ek bütçeyle birlikte güncelleme yapmayı düşünüyor musunuz?”


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar