Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

SARIGÜL: ZAMLAR MUTSUZ EDİYOR

Gazetemizi ziyaret eden Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Düzce’de yoksulluğun hakim olduğunu söyledi. Ekonomik krizin Düzce’yi alabildiğine vurduğunu dile getiren Sarıgül “Elektrik ve doğalgaz faturaları Düzce’deki insanları mutsuz ve heyecansız bir hale getirmiş” dedi.

SARIGÜL: ZAMLAR MUTSUZ EDİYOR
12.06.2022 - 21:51
Güncelleme 12.06.2022 - 21:59
Özel Haber
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Gazetemiz sahibi Asu Beşer Karpuz’u ziyaret ederek gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.  
 
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,  42 yıldır büyük bir emek ve özveri ile yayın hayatına devam eden Düzce Damla Gazetesinin  sürdürdüğü istikrarlı çizgisinden ötürü teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.
 
 
“ ALİ BEŞER’İ RAHMETLE ANIYORUM”
 
Gazetemiz kurucusu Ali Beşer’i de rahmetle andığını ifade eden Sarıgül “Düzce Damla Gazetesi Kurucusu Ali Beşer’i rahmetle anıyorum. Sizin gibi güzel evlatlar yetiştirmiş. O sandıktan galibiyetle çıktığımızda vefa gereği Damla’yı ziyaret edeceğiz. Damlaya damlaya göl olur. Biz Damla’ya sahip çıkacağız” diye konuştu. 
 
 
GÖNÜLLERİ FETHETTİK 
 
Gazetemize özel bir ziyaret gerçekleştiren Sarıgül Düzce’de edindiği izlenimleri aktardı. Sarıgül, Düzce’de gönülleri fethettiğine inandığını vurguladı.  Esnafın siftahsız dükkan kapattığını , zam altında ezildiğini dile getirdi. 
 
GENÇLERİ VE ESNAFI DİNLEDİ
 
Esnaflarla ve gençlerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinlediğini vurgulayan Sarıgül “Türkiye Değişim Partisi yöneticileri ile birlikte Düzce’yi gezdim. Esnaflarımızla beraber oldum. 
Gençlerle buluştum.  Düzce’de hiçbir siyasi parti gözetmeksizin bütün yurttaşlarımın bana göstermiş olduğu alaka çok güzeldi. Oy verip vermemeleri kendi takdirleridir. Ancak ben Düzce gönülleri fethettiğim inancındayım” dedi. 
 
 
DÜZCE’DE ESNAF SİFTAHSIZ DÜKKAN KAPATIYOR”
 
Düzce’de ekonomik krizin alabildiğine hissedildiğini, esnafların siftah yapmadan dükkan kapattıklarını kaydeden Mustafa Sarıgül şöyle devam etti: “Esnaflarımızın siftah yapmadan dükkanlarını kapattıklarını öğrendim. Düzce’yi ekonomik kriz alabildiğini vurmuş. Elektrik ve doğalgaz faturaları Düzce’deki insanları son derece mutsuz ve heyecansız bir hale getirmiş. Ben 5 yıl önce geldiğimde Düzce’de, daha mutlu, daha dinamik insanlar vardı. Ekonomik sıkıntılar Düzcelilerin ceplerini değil kalplerini yakmış. Dükkanlar ışıl ışıldı. Kasaplarda 3 – 4 buzdolabı kullanılırdı. Ama şimdi Düzce’ye yoksulluk hakim olmuş.”
 
“TÜRK İNSANI ZAMLAR ALTINDA EZİLİYOR”
 
Sarıgül Türkiye’de gençlerin plansızlık nedeniyle iş bulamadığını, insanların zamlar altında ezildiğini ifade ederek “Emekli kardeşlerimizin durumu içler acısı. Kadro bekleyen birkaç engelli arkadaşımla konuştum. Öğretmenlik ataması bekleyen arkadaşlarımla konuştum. Yıllarca okudular ancak şimdi görev yapamıyorlar. Ecevit döneminde olan Devlet Planlama Teşkilatı’nın görevi ülkeye kaç makine mühendisi, kaç öğretmen, kaç doktor, kaç avukat lazım bunu belirlemekti. Teşkilatı niye kapattınız? Plansız ve zamlar altında ezilen bir Türkiye var” diye konuştu. 
 
EKONOMİK MİLLİYETÇİLİK PROGRAMI
 
Türkiye Değişim Partisi’nin Ekonomik Milliyetçilik Programından bahseden Sarıgül “Bunun çözümü var. Çözüm partimizin Ekonomik Milliyetçilik programı. Ekonomik milliyetçilik İzmir İktisat Kongresini uygulamaktır. Cumhuriyet döneminde yoktan var edilen fabrikaları yeniden kurmaktır. Yerli malına fındığımıza, çayımıza, pamuğumuza sahip çıkmaktır” şeklinde açıklama yaptı. 
 
“AK PARTİ’DEN MÜHRÜ ALACAĞIZ”
 
Hedeflerinin AK Parti’den mührü teslim almak olduğunu vurgulayan Mustafa Sarıgül “Düzce’de bir bayrak değişimi oldu. Daha önceki başkanımız Hayati kardeşimizi Ankara’da görevlendirdik. Bayrağı Sezgin kardeşimiz devraldı. Biz AK Parti’den mührü teslim alacağız. Biz istiyoruz ki 84 milyonun hakkını 84 kişi yemesin. Toplumsal barışı sağlama hedefiyle yola çıktık” dedi. 
 
Haber: Elif Varol
 
 
 
 

Editör: A. Beşer Karpuz