Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"YANGINA SEBEP OLAN CEZALANDIRILSIN"

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, ormanda çöplerini bırakan ve yangına sebebiyet verecek şekilde davrananların foto kapanlar aracılığı ile tespit edilerek cezalandırılması gerektiğini söyledi.

1.06.2022 - 12:45
Güncelleme 1.06.2022 - 12:58
Özel Haber

Yılmaz, ormanlık alanlardaki uyarı levhalarının ve foto kapanların sayısının arttırılmasını istedi.

Havaların ısınmasıyla beraber özellikle hafta sonlarında ormanlık alanlarda piknik, gezi ve kamp faaliyetlerinde yoğunluk yaşandığına dikkat çeken Yılmaz, orman yangınlarının yüzde 95'inin insan kaynaklı olduğunu hatırlatarak “Orman alanlarında piknik yapan vatandaşlarımızın daha dikkatli davranması gerektiği ortadadır. Özellikle piknikçilerin mangal ateşini tam olarak söndürmemeleri, büyüteç işlevi gören cam kırıklarının ve şişelerin doğada bırakılması, çöplerin toplanmaması hem orman yangınlarına sebep olmakta hem de doğayı kirletmektedir. Ormanlık alanların korunması için girişlere ve içeride bulunan piknik alanlarına uyarı levhaları asılmalı, orman işletmelerinin kurduğu foto kapanların sayısı artırılmalı, foto kapanlar ve görevliler marifetiyle çöplerini bırakanlara yangına sebebiyet verecek şekilde davrananlara cezalar verilmelidir” diye konuştu.


Editör: E. Varol
Youtube kanalımıza abone olarak yeni
videolarımızdan ilk siz haberdar olun.
Youtube Adresimiz

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar