Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“DÜZCE TARIMIN MERKEZİ OLACAK”

Düzce İYİ Parti Teşkilatları Tarım ve Kalkınma modeli üzerindeki çalışmalarını sürdürüyor. Düzce’yi ziyaret eden Tarım ve Kalkınmada Sorumlu Başkan yardımcısı Ergin Kahveci, İYİ Parti iktidarında Düzce’nin tarımsal kalkınmada en önemli yatırım bölgelerinden biri olacağını vurguladı.

 “DÜZCE TARIMIN MERKEZİ OLACAK”
24.05.2022 - 12:59
Haber Merkezi

İYİ Parti Tarım ve Kalkınmada Sorumlu Başkan yardımcısı Ergin Kahveci ve yüksek istişare kurulu üyesi Dr.Turan Gürdoğan İYİ Parti Tarım ve Kalkınma politikalarını halka aktarma çalışmalarına Düzce’den başladılar.

İYİ Parti Düzce Teşkilatları ile beraber Gümüşova Ziraat Odası, Düzce Ziraat Odası , Arı Yetiştiriciliği birliği ve Bahçeköy’de üreticiler ile bir araya gelen İYİ Partililer Tarım ve Kalkınma ile alakalı çözüm önerilerini ve İYİ Partinin izleyeceği politikaları Düzceliler ile paylaştı.

Başkan Yardımcısı Ergin Kahveci Düzce’nin tarımsal kalkınmada yatırım yapılacak öncelikli iller içerisine alındığını kaydederek “Düzce ile başlattığımız İYİ Partinin tarımsal kalkınma perspektifi sunumlarının Türkiye’deki ilkini burada yapmaktan son derece mutluyuz. Yaratıcı çözümleri ve kalkınma odaklı yoğun çalışmaları için Düzce Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. İYİ Parti iktidarında Düzce tarımsal kalkınmada en önemli yatırım bölgelerinden biri olacak’’ dedi.

Çalışma ile ilgili bilgi veren İYİ parti İl Başkanı Yunus Özay Er ise Düzceyi bambaşka bir şehir haline getireceklerini vurgulayarak “Düzce’nin günlük geçici çözümlerden ziyade iktisadi kalkınma planına sahip olması gerektiğini, ancak orta ve uzun vadeli makro planlamalar ile üretilecek politikaların Düzce’nin sürdürülebilir gelişmesini sağlayabileceğini gerek Düzceli hemşerilerimiz ile gerekse Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile paylaşmıştık. Birinci ayağı turizm ikinci ayağı ise tarımsal kalkınma planlaması olan bu çalışmamıza genel merkezimizin vermiş olduğu bu anlamlı ve özel destek için müteşekkiriz. İYİ Parti’nin Türkiye genelinde uygulayacağım tarımsal kalkınma projesini bu gün itibarı ile Düzce’den başlatmış bulunmaktayız. İYİ Parti İktidarında Düzcelilerin yüksek gelir grubuna sahip insanlar yapacak,  Düzce’yi ise geleneğine ve üretim yapısına uygun bir çerçevede bambaşka bir şehir haline getireceğiz” diye konuştu.

STK’lar ve Düzceliler ile çok faydalı görüş alışverişi yapan İYİ Parti heyeti ortaya konan bilgileri Genel Başkan Meral Akşener’e aktarmak üzere Düzce’den ayrıldı.


Editör: E. Varol