Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

"MİTİNGDEN UMUT DOLU DÖNDÜK"

’Milletin Sesi’ mitingine Düzce İl Örgütü tam kadro katılım sağladı. CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit mitingden umut dolu döndüklerini söyledi.

"MİTİNGDEN UMUT DOLU DÖNDÜK"
22.05.2022 - 17:01
Güncelleme 22.05.2022 - 17:02
Haber Merkezi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen siyasi yasağın ardında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı karar doğrultusunda 21 Mayıs Cumartesi gerçekleştirilen ‘’Milletin Sesi’’ mitingine Düzce İl Örgütü tam kadro katılım sağladı.

CHP Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, oluşan atmosferden dolayı Düzce'ye umut  dolu döndüklerini belirterek "Milletimizin hak hukuk adalet arayışında yol gösterici olacak bu mitingde, 100 binlerce vatandaşımızla birlikte ülkemizin geleceği için oradaydık.
2023 yılı ülkemiz için dönüm noktası sayılabilecek bir yıl. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında ülkemizi işgal eden beşli çetelerden, yozlaşmış, liyakatsiz ve adaletsiz bu düzenden kurtulmamız gerekmektedir. Gençlerimize adil bir düzen içinde Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim en büyük görevimiz yapılan haksızlıklara, adaletsizliklere ses çıkarmak ve iktidara geldikten sonra bu çürümüş düzeni düzeltmektir.

Maltepe mitingimiz bunun bir örneği olarak tarihe not düşmemizi sağlamıştır.
İstanbul İl başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’na verilen bu hukuksuz kararı tekrardan kabul etmediğimizi söylüyor ve korkmadan yolumuza devam edeceğimizi belirtiyoruz.’’ dedi.

Cuhmuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe mitinginin ardından 25 Mayıs Çarşamba günü Düzce’de sivil toplum kuruluşları, kadınlar ve gençler ile bir araya gelecek.


Editör: E. Varol