Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“VARLIK YOKLUK MÜCADELESİNİN İLK ADIMI”

DEVA Partisi Düzce İl Başkanı Murat Caymaz, 19 Mayıs’ın esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Türk Milletinin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımı oluğunu kaydetti.

 “VARLIK YOKLUK MÜCADELESİNİN İLK ADIMI”
19.05.2022 - 11:18
Güncelleme 19.05.2022 - 12:02
Haber Merkezi

Caymaz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Caymaz mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk Milletinin bağımsızlık umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919 “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nın 103. yıl dönümünü birlikte kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs, Cumhuriyetimizin kuruluş müjdesi, milletimizin istiklalinin umut ışığı olmuştur.

19 Mayıs, Balkan Savaşları ve Birinci Cihan Harbinde birçok cephede ölüm kalım savaşı verdiği mücadeleler neticesinde yıpranmış, yorulmuş ve bitkin düşmüş bir Milletin kadim devlet geleneği ve özgürlük ruhunun verdiği cesaret ve metanetle istiklalini kurtarmak için bağımsızlık meşalesini yeniden yaktığı şan ve şeref günüdür.

19 Mayıs Ruhuyla yetişen gençlerimizin, Aziz şehitlerimizin bize vatan kıldığı ülkemize ilelebet sahip çıkıp koruyacakları inancıyla; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”


Editör: E. Varol