Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

“GENÇLERİN KARŞISINDA DEĞİL YANINDA OLACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, gençlere daha çok değer verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

 “GENÇLERİN KARŞISINDA DEĞİL YANINDA OLACAĞIZ”
19.05.2022 - 11:04
Güncelleme 19.05.2022 - 12:02
Haber Merkezi

Gençlerin her zamankinden fazla gelecek kaygısı yaşadıklarının altını çizen Cemşit “Ülkemizin geleceği, gençlerimizin elindedir. Gençlerimize yol göstermek ve önlerini açmak bizim en önemli görevimizdir. Onların karşısında değil daima yanlarında omuz omuza olmamız gerekmektedir” dedi.

Cemşit 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

            Cemşit mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919’un Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktığı ve bugün İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı'nın başladığı gün olarak kabul edilir. Atatürk bugünü Türk gençliğine armağan etmiştir.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bu armağanının ne kadar önemli olduğu, gençlerimize daha çok değer vermemiz gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir. Son yıllarda ülkemizde yaşanan sıkıntılar ve bu sıkıntıların gençler üzerindeki tesiri çok acı bir hal almaya başlamıştır. Gençlerimiz, hayal kuramadıkları, gelecek kaygısını her zamankinden daha fazla yaşadıkları, gülemedikleri, mutlu olamadıkları, baskıcı yönetimin boyunduruğu altında kaldıkları günler ile karşı karşıyalar. Ülkemizin geleceği, gençlerimizin elindedir. Gençlerimize yol göstermek ve önlerini açmak bizim en önemli görevimizdir. Onların karşısında değil yanlarında omuz omuza olmamız gerekmektedir.

Sevgili gençler, umudunuzu kaybetmeyin! Ülkemizin yeniden inşası için var gücümüzle çalışacağız! Gelecek nesillere umut dolu 19 Mayıslar bırakacağız! Tıpkı Kuvayı Milliyecilerin dün yaptığı gibi! 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun.”


Editör: E. Varol