Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Şehirler İnşaat Mezarlıklarına Dönüşebilir

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, pandemi süreci ile başlayıp Ukrayna-Rusya savaşıyla devam eden tedarik zincirindeki bozulmanın özellikle inşaat sektörünü vuracağını söyledi. Yılmaz, tamamlanamayan projeler nedeniyle şehirlerin yarım kalmış inşaat mezarlıklarına dönüşebileceğini belirtti.

14.04.2022 - 10:29
Güncelleme 14.04.2022 - 10:33
Özel Haber

EN ÇOK İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan Ümit Yılmaz, tedarik zincirindeki bozulmadan en çok etkilenen sektörün inşaat olduğunu belirterek “Pandemi süreciyle başlayan, Ukrayna-Rusya savaşıyla devam eden üretim ve tedarik zincirindeki bozulmaların dünyadaki olumsuz etkileri ülkemizi de kapsayacak şekilde hissedilmektedir. Üretim ve tedarik zincirinde yaşanan gelişmelerden ve savaştan en fazla etkilenen sektörlerden biri de inşaat sektörü olmuştur. Özellikle son birkaç ayda artan girdi maliyetleri konut satış fiyatlarında ve kiralama fiyatlarında yaşanan artışa neden olmaktadır. Bu da piyasada yaşanan enflasyon üzerinde artırıcı bir baskı oluşturmaktadır” dedi.

PROJELER YARIM KALABİLİR

Tamamlanamayan projeler nedeniyle şehirlerin yarım kalmış inşaat mezarlıklarına dönüşebileceğini belirten Yılmaz “İnşaat sektöründe yaşanan girdi maliyetlerindeki artışın neden olacağı bir diğer durum da devam eden projelerin yarım kalma riski olacaktır. Tamamlanamayan projelerin sonucunda yaşanacak olan hukuki sıkıntılar bir tarafa şehirlerimizin yarım kalmış inşaat mezarlıklarına dönüşmesi hoş bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır diyorum. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmeleri tüm sektör yetkililerinin talebidir” diye konuştu.


Editör: E. Varol

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.