Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Düzceli Esnafın Durumu Vahim

DEVA Partisi İl Başkanı Murat Caymaz Düzceli esnafın durumunun vahim olduğunu söyledi. Caymaz esnafın elektriğini ve doğalgazını kapattığını, soğukta oturduğunu kaydetti. 

Düzceli Esnafın Durumu Vahim
11.03.2022 - 12:39
Haber Merkezi

DEVA Partisi’nin 2.kuruluş yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Caymaz, Türkiye’nin gece yarısı karanlığında, keyfi kararlarla, bir çadır devleti gibi yönetilmesini, içine sindiremeyenlerin oluşturduğu bir hareket olduklarını belirtti. 
 

“ÇOK YOL KAT ETTİK”
 

Düzce’de 1 buçuk yılda çok güzel bir yol kat ettiklerinin altını çizen Caymaz “Ayak basmadığımız yer, çalmadığımız kapı bırakmamak adına gece gündüz vatandaşlarımızla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. İnsanlarımız artık kötü yönetilmekten, her geçen gün gelen zamların belini bükmesinden, kötüye giden ülke ekonomisinden bıktı” dedi. 
 

“YOKSULLUK SINIRI 15 BİN TL’NİN ÜZERİNDE”
 

Ekonomik gelişmeleri de değerlendiren Caymaz yoksulluk sınırının 15 bin TL’nin üzerine çıktığını kaydederek “Çiftçiye destek adı altında hergün televizyonlarda milyarlarca lira ödeme yapıyoruz diye reklam yapıyorlar. Açıklanan rakama baktınız mı, ben söyleyeyim dekar başına 1 litre mazot - 1,5 kilogram gübre veriyorlar. Hepsi bu kadar. Çiftçilerimiz mazot destek parasını almaya giderken daha fazla mazot yakıyor. Geldiğimiz hale bakın! TÜRK-İŞ‘in açıklamasına göre 4 kişilik bir ailenin yeterli beslenmesi için gerekli olan mutfak masrafı yani açlık sınırı 4552 TL, asgari ücretin 300 TL üzerinde. Yoksulluk sınırı 15 bin TL’nin üzerine çıkmış durumda. İktidar artık milletimize hayal satmaktan vazgeçsin“ diye konuştu. 
 

“DÜZCELİ ESNAFIN DURUMU VAHİM”
 

Düzceli esnafın durumunun vahim olduğunu savunan Caymaz şöyle devam etti: “Bugün partimizin kuruluşunun 2.yılı olması nedeniyle bir dizi esnaf ziyareti yaptık. Atatürk Bulvarı üzerindeki tüm esnaf kardeşlerimizin kapısını çaldık. Üzülerek söylüyorum şahit olduğumuz tablo gerçekten çok vahim. İnanın esnafımızın yüzde 80’inin elektriği kapalı, ısıtıcıları kapalı, esnaf soğukta oturuyor. Hani iktidarın meşhur bir sözü vardı, ‘işi yapın, işi’ diyorlardı. Biz de diyoruz ki, tüm yetki elinizde, tüm karar yetkisi elinizde, işi yapın ve insanlarımızın sorunlarını çözün. Hayal satmaktan vazgeçin!”
 

"DEVA SEÇİME HAZIR”
 

Murat Caymaz, DEVA kadrolarının seçime hazır olduğunu vurgulayarak “Mevcut siyasi iktidar ve anlayışla sorunların çözülemeyeceği gün gibi ortadadır. Artık yorgunluktan bitap düşmüş, sorunlara çözüm üretemeyen iktidarın acilen seçime giderek, yönetimi genç, dinamik, sorunların çözümüne odaklanmış, ülkesini ve milletini dünya arenasında yüceltmeyi hedefleyen yeni kadrolara, yani DEVA Partisi kadrolarına teslim etme zamanı gelmiştir. Türkiye hızla değişiyor, değişime geç kalmayın. Taşı toprağı altın bu güzel memleketimizin insanları böyle kötü yönetilmeyi, her gün fakirleşmeyi hak etmiyor. Bunu düzeltmek için biz hazırız, DEVA kadroları hazır, Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan hazır! Yine söylüyoruz, bu Pazar seçim olsa, DEVA hazır!” şeklinde açıklama yaptı.


Editör: C. Karaca

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Damla Gazetesi (www.duzcedamla.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar